Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 02 styczeń 2019 08:19

Akwarium dla początkujących

Nie masz zbyt dużego doświadczenia w zajmowaniu się akwarium, ale od dawna marzysz o wpatrywaniu się w podwodne życie stworzeń wodnych? Wolisz zacząć od małego zbiornika, ale zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Doradzimy Ci, w co powinieneś na początku zainwestować i czy aby na pewno musisz rezygnować z dużego akwarium, ze względu na brak doświadczenia w tym temacie.

 

Akwarium małe

Nie ma żadnych zapisów, dotyczących wiedzy na temat akwariów. Nie istnieją także przeciwskazania do założenia go przez osoby, które nie posiadają doświadczenia. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, aby zajmować się dużym akwarium, możesz zdecydować się na mały zbiornik. Pojemność akwariów zaczyna się mniej więcej od 20 litrów. Te największe osiągają nawet 300 litrów, ale wymagają wiele czasu i wysiłku, ponieważ pomieszczą o wiele więcej wody, roślin i ryb. Przy mniejszym akwarium także potrzebna jest aktywność, ponieważ tak samo trzeba je czyścić, podmieniać wodę i zajmować się rybami.

Małe rybki do akwarium

Jest jednak pewna zasada, dotycząca hodowli ryb w małym akwarium. Po pierwsze nie może ich być zbyt dużo, ponieważ będą miały za mało miejsca do swobodnego pływania. Prawdą jest, że niektóre ryby poruszają się w zwartych ławicach, jednak jeśli będzie ich nadmiar, nie będą miały do tego miejsca. Niektóre gatunki pływają samotnie i potrzebują dużo pustej przestrzeni, nie przepadają za tłokiem. To także jest ważne przy wyborze zbiornika i ilości ryb, dlatego przed zakupem zorientuj się, jakie dokładnie ryby chcesz posiadać. Pamiętaj także, że wielkość ryb też nie może być zbyt duża, bo to ograniczy ich przestrzeń. Dlatego właśnie lepiej nastawić się na te mniejsze gatunki, w przypadku niewielkiego akwarium.

Grzałka do akwarium 25l

Kolejną istotną sprawą są urządzenia, w które powinno być zaopatrzone każde akwarium, niezależnie od jego wielkości. Przede wszystkim musisz kupić filtr oraz napowietrzacz. Bez nich funkcjonowanie ryb będzie praktycznie niemożliwe. Woda powinna być dobrze filtrowana, żeby jej parametry były odpowiednie. Musi też być napowietrzana, żeby dostarczyć stworzeniom wodnym wystarczającą ilość tlenu. Ponadto zainwestuj w dobrą grzałkę. Nie jest prawdą, że małe akwaria nie wymagają ogrzewania wody. Każdy gatunek ryb potrzebuje odpowiedniej temperatury do życia. Małe rybki, które umieścisz w małym akwarium, także. Powinieneś zapewnić im optymalne warunki, dlatego wygodna będzie grzałka z termostatem i wbudowanym termometrem. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco kontrolować temperaturę wody, a nawet ustawić automatyczne włączanie lub wyłączanie, na wypadek jej zmiany.

Grzałka AQUAEL

Moc grzałki powinna być dopasowana do pojemności akwarium. Przyjmuje się, że w przypadku małych zbiorników, na 1 litr wody moc powinna wynosić 1W. Firma AQUAEL ma w swojej ofercie grzałki o różnej mocy, nawet takie 25W, które z łatwością dopasujesz do swojego niewielkiego akwarium. Z takim wachlarzem możliwości będziesz mieć pewność, że nie przegrzejesz wody i nie sprawisz dyskomfortu mieszkańcom Twojego akwarium.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home