Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Kursy angielskiego dla firm – inwestycja, która się zwraca!

Dobra znajomość języka angielskiego w biznesie jest dzisiaj praktycznie niezbędna. Jak można podnieść jego poziom wśród pracowników?

 

Coraz więcej polskich firm nawiązuje kontakty z zagranicznymi kontrahentami i klientami. Uniwersalnym językiem biznesu jest wtedy angielski, który pozwala na łatwe porozumiewanie się z rozmówcami z niemalże całego świata. W związku z tym kursy angielskiego dla firm są obecnie tak popularne. Jak skorzystać z tej oferty?

 

Angielski to już nie atut – to mus!

Przez długi czas posiadanie znajomości języka angielskiego było atutem wielu kandydatów na stanowiska. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie – angielski nie jest już dodatkowym plusem w rekrutacji, ale niezbędną umiejętnością. Bez niego znalezienie pracy może okazać się bardzo trudne!

Posługiwanie się językiem angielskim jest powszechne w wielu branżach – budownictwie, w branży chemicznej, w kulturze czy też w handlu międzynarodowym. Bez posiadania podstaw trudno zdobyć potrzebne informacje, nie wspominając już o nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Wobec tego tak wiele firm poszukuje obecnie pracowników posiadających dobrą lub nawet bardzo dobrą znajomość języka angielskiego – jej brak może oznaczać automatyczne odrzucenie aplikacji.

 

Angielski także dla pracowników firmy

Gdy firma zatrudnia pracowników, którzy są zaufani i sprawdzeni, ale nie znają języka angielskiego, często pojawia się problem. Zatrudnienie nowych osób nie jest wówczas wskazane, ponieważ ich wdrożenie może być bardzo długie i mogą nie sprawdzić się one na wybranych stanowiskach tak jak ci pracownicy, którzy mają większe doświadczenie.

W związku z tym można zdecydować się na inne rozwiązanie – kursy angielskiego dla firm, które pozwalają pracownikom na zdobycie szerokiej wiedzy w tym właśnie zakresie.

Dzisiaj kursy angielskiego dla firm coraz częściej traktowane są przez przedsiębiorców nie jako dodatkowy koszt, ale jako inwestycja, która pozwoli firmie na jeszcze efektywniejszy rozwój oraz na zdobycie przewagi konkurencyjnej w swojej branży. Co więcej, kursy angielskiego dla firm wcale nie są związane z bardzo wysokimi wydatkami!

 

Jakie kursy angielskiego dla firm warto wybrać?

Szkoły języka angielskiego koncentrują się nie tylko na uczniach indywidualnych, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności i rozszerzyć te już posiadane. Wiele z nich oferuje także profesjonalne usługi dla klientów biznesowych.

Do wyboru są różne kursy angielskiego dla firm – mogą one koncentrować się tylko na najważniejszych aspektach praktycznego użycia języka, ale również mogą być to kursy podobne do tych szkolnych, czyli kompleksowo podejmujące temat i uczące wszystkiego – pisania, czytania, komunikacji.

Kursy mogą być organizowane również na wiele sposobów, na przykład mogą odbywać się w siedzibie firmy, czyli pracownik szkoły językowej przyjeżdża wtedy na miejsce i tam organizuje lekcje. Także mogą one odbywać się w placówce szkoły, ale także za pośrednictwem internetu – e-learning to także popularna metoda na zdobycie nowych umiejętności językowych.

Wobec tego warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać takie kursy angielskiego dla firm, które pozwolą na uzyskanie najlepszych wyników wśród pracowników.

 

Kursy angielskiego dla firm – także z dofinansowaniem!

Za kurs angielskiego dla firm wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Aktualnie firmy mogą korzystać również ze specjalnych kursów z dofinansowaniem, które kosztują jeszcze mniej.

Dofinansowanie za kursy angielskiego dla firm może wynosić nawet do 80 proc. dla przedsiębiorców i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Pieniądze pochodzą głównie z dotacji unijnych, a także z programów realizowanych przez lokalne samorządy.

Kursy języka angielskiego z dofinansowaniem dla firm oferuje między innymi Centrum Szkoleniowe Norton z Krakowa, który prowadzi je w różnych lokalizacjach. 

 

Home