Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 07 styczeń 2019 21:28

Zielony Zakątek obok "Goetla"

W dniu 29 XI nauczycielki ZS im. W. Goetla autorki projektu pod nazwą „Zielony Zakątek” uczestniczyły w ważnym wydarzeniu.

Była to I Gala Programu Granatowego: „Moje miejsce na Ziemi, zorganizowana w Warszawie. Odbyła się z okazji wręczenia dyplomów przedstawicielom wybranych instytucji, które pozyskały granty z Fundacji Orlen „Dar Serca”. Uczestników czekały wyjątkowe atrakcje: występ Ani Dąbrowskiej, koncert skrzypcowy i smakowity tort. Wcześniej przemawiali prezes Orlenu i szefowa fundacji działającej przy tym koncercie. Odczytano też okolicznościowy list premiera Morawieckiego. A gdzie w tym wszystkim „Zielony Zakątek”? Powstanie na terenie ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej. To szkoła, która stale się rozwija i dba o swoich uczniów. Jednocześnie wykorzystuje ich aktywność i kreatywność. To oni (dzięki wspomnianemu grantowi) będą pracować dla dobra koleżanek i kolegów. Wspólnie stworzą – na zewnątrz budynków dydaktycznych miejsce do rekreacji, w kontakcie z zielenią, bezpieczne i odpowiednio zagospodarowane. To ekologiczna alternatywa dla pełnych hałasu, szkolnych korytarzy. To wyraz troski o komfort młodzieży, która (pod opieką nauczycieli) upiększy swoje otoczenie w miejscu, gdzie zdobywają wiedzę. 

 

Inwestycja w „Zielony Zakątek” to świadome nawiązanie do tradycji szkoły. Ma ona profil techniczny, ale „z dumą” nosi imię urodzonego w Suchej (jeszcze wtedy nie Beskidzkiej) uczonego, twórcę polskiej ekologii. To także przykład nowoczesnego zarządzania publicznego szkołą. Potrafi ona skutecznie pozyskiwać fundusze (spoza budżetu samorządowego). Działanie są efektem doskonalenia się placówki dla dobra społeczności szkolnej.

Sfinansowano ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”

 

asdasdasdasdas
Home