Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Rewolucja akumulatorowa nabiera tempa - czas na odkurzacz bezprzewodowy

Niedawna dyrektywa wprowadziła ograniczenie maksymalnej mocy odkurzaczy do 900 W. W efekcie w pierwszej kolejności zaszkodziła ona najważniejszemu parametrowi - mocy ssącej. Odkurzacze straciły większość swoich możliwości, co doprowadziło do sytuacji, w której użytkowanie ich zaczęło się wiązać z coraz większym dyskomfortem. Równocześnie kolejni producenci zaczęli opracowywać coraz to lepsze akumulatory, chcąc doprowadzić do swoistego rodzaju rewolucji akumulatorowej. I właśnie widzimy, że stała się ona faktem. Kiedy bowiem odkurzacz normalnego typu stracił swoją jedyną zaletę, czyli moc ssania, zaś odkurzacz stojący zrównał się z nim w wyścigu, szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na jego stronę. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny powód. Zapraszamy do poniższego, krótkiego przeglądu rynku oraz tematu.

 

Co to jest odkurzacz akumulatorowy

Coraz częściej spotykamy się z nazewnictwem odkurzacz akumulatorowy, stojący, pionowy czy bezprzewodowy. Jak wskazują opinie, jest to sprzęt coraz popularniejszy i coraz częściej kupowany. Skoro tak, to zdecydowaliśmy się przyjrzeć mu nieco bliżej. Poniżej prezentujemy najważniejsze wnioski.

Popularność, jaką zyskał odkurzacz pionowy, zawdzięcza on wielu czynnikom. Dyrektywa zmniejszająca moc oraz opracowanie technologii Li-Ion doprowadziło do sytuacji, w której odkurzacz stojący pod względem parametrów, zrównał się z odkurzaczem tradycyjnym. Dalej jednak odkurzacz na akumulator, czyli bezprzewodowy, jak wskazują opinie, ma kilka przewag nad odkurzaczem tradycyjnym. To właśnie wyniosło go na piedestał.

Czym jednak jest ten słynny odkurzacz stojący czy odkurzacz na akumulator? Jest to specjalny sprzęt czyszczący, składający się z napędu ssącego, przypiętego do pojemnika na brud, zabezpieczonego filtrem. Całość umieszczona jest w poręcznej szczotce, o wysokości sięgającej nieco powyżej pasa dorosłego człowieka. Szczotka zakończona jest głowicą wyposażoną w elektroszczotki, czyli system wspomagający czyszczenie. Całość często łamie się w kilku miejscach, dzięki czemu możemy czyścić w wielu, trudno dostępnych miejscach.

Napęd odkurzacza akumulatorowego zasilany jest z akumulatora opartego o jedną z nowoczesnych technologii - standardem staje się tu technologia Li-Ion, znana nam z szybkiego ładowania. Dzięki temu sam odkurzacz działa bezprzewodowo.

Wyłania się z tego krótkiego opisu obraz sprzętu bardzo solidnego, dającego całkiem sporo możliwości. Więcej informacji na ten temat odkurzaczy akumulatorowych znajdziesz również na stronie https://topowe-agd.pl/odkurzacze/bezprzewodowe/.

Zalety i wady odkurzaczy bezprzewodowych. Opinie użytkowników      

Jak wskazują opinie, odkurzacz bezprzewodowy ma wiele zalet, które stawiają go nieco wyżej w stosunku do odkurzaczy tradycyjnych. Przyjrzyjmy się zatem opracowaniu, które dokładnie wskaże nam możliwości tego, sprzętu, ale również jego wady.

Odkurzacz stojący przede wszystkim zajmuje mniej miejsca. Wystarczy go postawić w kącie i nie ciągnie za sobą długiej rury oraz bazy odkurzacza.

Sama siła ssania jest taka sama jak w przypadku odkurzaczy tradycyjnych, dzięki temu możliwości również są tożsame. Ponadto taki sprzęt również oferuje czyszczenie bezworkowe. Niczym zatem nie różni się w osiągach od odkurzacza tradycyjnego.

To, co jednak sprawiło, że odkurzacz na akumulator wygrał batalię, to właśnie bezprzewodowe zasilanie. Dla wielu z nas sprzątanie wiązało się z przepinaniem kabla do nowego gniazdka i związanych z tym koniecznych przerw. Teraz możemy odkurzać w jednym ciągu wszystkie pomieszczenia. Odkurzacz akumulatorowy pozwala bowiem nawet na 40 minut ciągłej pracy - w sam raz na pełne sprzątanie.

Ponadto sam odkurzacz jest zazwyczaj bardzo lekki - system elektroszczotek sprawia, że nie jest potrzebny ogromny silnik zasilający sprzęt, a wystarczy niewielki zespół zasilający. Dzięki temu wiele modeli waży około 3 kg zaledwie.

Jak wskazują opinie, przeciętny odkurzacz bezprzewodowy umożliwia dodatkowo wiele działań, w odkurzaczu tradycyjnym niemożliwych. Na początku warto wspomnieć, że sama rura zagina się w wielu miejscach nawet w najprostszych modelach. Dzięki temu łatwiej jest zdecydowanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc.

Sam system zasilania jest zamknięty w niewielkim podzespole. Jest to silnik, który sąsiaduje od razu z pojemnikiem na brud, systemem ssącym oraz wylotem rury. Dzięki temu wielu producentów daje możliwość wypięcia podzespołu i otrzymania w ten sposób odkurzacza ręcznego, którym odkurzanie jest jeszcze wygodniejsze.

Oczywiście taki sprzęt ma również parę wad. Główną jest przede wszystkim to, że akumulator się rozładowuje, według niektórych - zbyt szybko. 40 minut pracy z możliwościami odkurzacza pozwala na odkurzenie nawet sporego domu lub mieszkania. Należy się jednak liczyć z tym, że nieumiejętne użytkowanie grozi nam przerwami w pracy. Zapobiec temu może wskaźnik naładowania, obecny na odkurzaczu.

Odkurzacz ten ma również ograniczoną żywotność żywotnością akumulatora. na dobrą sprawę jest to zbliżone do czasu działania odkurzacza tradycyjnego, jednakże warto sobie zdawać sprawę z tego faktu.

W pozostałych kwestiach jednak produkt ten zdecydowanie wyprzedza odkurzacze tradycyjne i staje się standardem na rynku. Żeby jeszcze lepiej poznać jego specyfikę, przyjrzyjmy się bliżej jednemu z lepszych modeli, dostępnych na rynku.

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy: electrolux ergorapido eer7allrgy opinie, test i cena         

Jak wskazują opinie, electrolux ergorapido eer7allrgy to jeden z najlepszych odkurzaczy na rynku. Dlatego też uznaliśmy, że na jego podstawie zaprezentujemy te rozwiązanie. Oprzemy się tutaj o podstawowe informacje, niezbędne przy analizie produktu. Oprócz przeglądu wypowiedzi użytkowników, sprawdzimy co wykazał test sprzętu oraz gdzie jego cena jest najlepsza. Zapraszamy serdecznie.

Jak wskazują opinie o electrolux ergorapido eer7allrgy, jest to jeden z najlepszych odkurzaczy wśród tego typu rozwiązań. Użytkownicy wprost wskazują na zalety tego sprzętu. W oparciu o ich wypowiedzi, prezentujemy listę zalet odkurzacza:

  • duża moc ssania,
  • dobrze wykonany,
  • względnie cicha praca,
  • tanie filtry,
  • bardzo zwrotny.

Sam test jakości wykazał dodatkowo kilka dodatkowych, ważnych aspektów. Przede wszystkim odkurzacz ma system naświetlania szczotką UV, dzięki czemu część alergenów i bakterii ulega likwidacji. Stąd też certyfikacja jako odkurzacz przyjazny alergikom. Z kolei ssawka PerformancePro pozwala na swobodne czyszczenie różnych powierzchni z taką samą, wysoką skutecznością.

A gdzie będzie najlepsza cena tego odkurzacza? W przytoczonym w poprzednim akapicie opracowaniu na zewnętrznej stronie, znaleźć można obszerny tekst na temat najlepszych źródeł zaopatrzenia się w dany produkt. Koszt nabycia tego produktu również został wzięty pod uwagę, tak samo jak bezpieczeństwo zakupów, dlatego zachęcamy serdecznie do szczegółowego zapoznania się z treścią tego opracowania.

Z kolei z tego niewielkiego tekstu wyraźnie widać, że electrolux ergorapido eer7allrgy to faktycznie jeden z najlepszych odkurzaczy na rynku. Rozwiązanie to bowiem posiada wszystko to, co jest niezbędne do osiągania ponadczasowych rezultatów w sprzątaniu i zapewnianiu sobie komfortu, zwłaszcza dla osób, które borykają się z astmą lub alergią. Dlatego też szczególnie dla nich jest to rozwiązanie polecane.

ShowMeble
Home