Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 30 styczeń 2019 22:03

W „Goetlu” nowe kierunki

ZS im. W. Goetla to najstarsza w powiecie suskim szkoła średnia o profilu technicznym. Nazywana potocznie „metalówką” lub „mechanikiem” zasilała rynek pracy setkami absolwentów. W zawodach rzemieślniczych i w takich poszukiwanych specjalizacjach jak: technik budownictwa, elektryk, elektronik, mechatronik, informatyk, a ostatnio technik pojazdów samochodowych.

Wszystkie te nowoczesne branże potrzebują nowych, młodych, dynamicznych kadr, zdolnych podjąć wyzwanie gospodarki XXI wieku. Służy temu doświadczona kadra szkoły oraz odpowiednio wyposażone Centrum Kształcenia Praktycznego.

To jednak nie koniec ambitnych planów rozwoju placówki. Dotyczą one uruchomienia kolejnych, atrakcyjnych kierunków kształcących w zawodach:  technik przemysłu mody, technik usług fryzjerskich, a także technik spedytor i technik automatyk.  

Zalety takiej „dobrej zmiany” (w ofercie edukacyjnej szkoły) to oczywiście kolejne otwarcie się na potrzeby rynku, nie tylko lokalnego. To także oferta skierowana do absolwentek szkół podstawowych, do wszystkich dziewcząt, które szukają zawodów wymagających wrażliwości estetycznej, pomysłowości i zarazem zamysłu praktycznego. Daje szansę edukacji zawodowej połączonej z możliwością zdawania matury. Zapewne (razem z kolegami) znajdą ciekawy pomysł na życie w gościnnych murach suskiego „Goetla”.

Zalety takiej „dobrej zmiany” (w ofercie edukacyjnej szkoły) to oczywiście kolejne otwarcie się na potrzeby rynku, nie tylko lokalnego. To także oferta skierowana do absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjum, którzy szukają zawodów wymagających wrażliwości estetycznej, pomysłowości i zarazem zamysłu praktycznego. Daje szansę edukacji zawodowej połączonej z możliwością zdawania matury. Zapewne każdy z nich znajdzie ciekawy pomysł na życie w gościnnych murach suskiego „Goetla”.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home