Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 31 styczeń 2019 21:04

Pobiegną i zagrają dla Natalki.

W Mucharzu odbędzie się dwudniowa akcja charytatywna połączona ze zbiórką pieniędzy na leczenie czteroletniej Natalki, mieszkanki Ponikwi, chorującej  na ostrą białaczkę limfoblatyczną.

 

W  dniach 9-10. 02 br.  przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu odbędzie się akcja charytatywna dla czteroletniej Natalki, mieszkanki Ponikwi, chorującej na ostrą białaczkę limfoblatyczną o najwyższym stopniu ryzyka. 

W  sobotę (9.02)  o godzinie 16.00 wystartuje bieg koleżeński oraz marsz nordic walking na 5 km ( w załączniki regulamin). W niedzielę o godzinie 14. 00 odbędzie się charytatywny koncert. Wystąpią: Hak & Przyjaciele, SOULTAKER, Zbyrcoki oraz Łukasz Madej - uczestnik programu The Voice of Poland ,Łukasz "Człowiek Flaga" Świrk. Przewidziano także mnóstwo atrakcji dla dzieci: Teatr Bajdurka,malowanie buziek, gry i zabawy, zumba dla dzieci i dorosłych.                                                                                                                                                             

W trakcie trwania dwudniowej akcji będzie także możliwość zarejestrowania się do Bazy DKMS -  Potencjalnych Dawców Szpiku.

Natalia w sierpniu skończyła 4 latka. Pod koniec wakacji tego roku rodzice zrobili jej podstawowe badanie krwi czyli morfologię. Zaniepokoił ich brak apetytu u Natalki, apatia, na całym ciele pojawiły się u niej siniaki oraz wybroczyny. Podejrzewali że może mieć anemię.

Dzień, kiedy odebrali wyniki z sugestią, by natychmiast udać się do szpitala zapamiętają do końca swoich dni. Diagnoza w szpitalu brzmiała jak zły sen: Ostra białaczka limfoblastyczna o najwyższym stopniu ryzyka. 

Pierwszy etap leczenia to podawanie sterydów, przetaczanie krwi, chemioterapia. Skutki uboczne leczenia są wyniszczające dla organizmu Natalii. Wypadły jej włosy, straciła apetyt, wewnętrzne organy zostały uszkodzone. Każdego dnia towarzyszy jej ból. Wskutek braku odporności Natalka ciągle przebywa w izolatce, zamknięta w czterech ścianach szpitalnej sali. Miewa także okresy buntu wobec tej śmiertelnej choroby, objawiające się częstymi napadami płaczu, krzyku oraz złości.

Przed Nią jeszcze długa droga do pomyślnego zakończenia leczenia. Białaczka jest chorobą nieprzewidywalną, być może w grę będzie wchodził przeszczep lub radioterapia. Będą potrzebne środki na lekarstwa i rehabilitację . Ponadto choroba Natalki wiąże się z kosztami dojazdu do szpitala, pobytu w nim oraz zakupu środków pielęgnacyjnych. Wszystko to razem wzięte przewyższa  możliwości finansowe rodziny. 

Bardzo prosimy wszystkich ludzi wrażliwych na cierpienie innych o wsparcie finansowe dla Natalki. Chcemy jej zapewnić w tej chorobie możliwość godziwego bytu, pragniemy uczynić wszystko, aby mała dziewczynka była zdrowa i cieszyła się życiem.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/418996561973052/426161301256578/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1548754919858349

 

W załączniku regulamin „Biegu dla Natalki”.

 

Home