Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 31 styczeń 2019 21:32

PIT online - przydatne narzędzia do rozliczenia podatku w 2019 roku

Możliwość wypełniania i wysyłania PIT-ów przez internet to ogromna wygoda. Dzięki temu podatnik może zaoszczędzić mnóstwo czasu i problemów, związanych z licznymi "wycieczkami" do Urzędu Skarbowego. W celu wypełnienia i wysłania PIT-u można skorzystać z szeregu programów. Prezentujemy kilka propozycji takich narzędzi, które sprawdzą się w przypadku osób należących do każdej grupy podatników.

 Co zawierają programy do PIT?

Programy do wypełniania i wysyłania PIT to proste w obsłudze i niezwykle przydatne narzędzia. Zawierają one zwykle wzory wszystkich najpopularniejszych druków PIT oraz szczegółowe informacje co do ich wypełniania.

Istnieją również bardziej zaawansowane programy. Przeznaczone są dla osób których zeznania podatkowe są nieco bardziej skomplikowane - przede wszystkim dla przedsiębiorców. W takim wypadku dobry program do PIT jest niezwykle istotny. Nie tylko znacznie ułatwia poprawne przygotowanie rozliczenia, ale służy jako pomoc w wykorzystaniu wszystkich dostępnych ulg i zwrotów.

Darmowe programy do rozliczenia PIT w 2019 r.

Większość dostępnych na rynku programów do PIT jest darmowa. Poszczególnie z nich posiadają oczywiście różny zakres funkcji. Jednym z najciekawszych i godnych polecenia obecnie programów do PITów jest PITax.pl.

Pitax.pl to program, który towarzyszy podatnikowi na każdym kroku przygotowywania zeznania podatkowego. Program zawiera oczywiście wzory wszystkich dokumentów. Użytkownik musi je jedynie wypełnić danymi o swoich przychodach.

Program sam jest odpowiedzialny za wykonanie wszystkich obliczeń. Często to właśnie jest największym problemem przy wypełnianiu PIT. Poprawne obliczenie kwoty, jaką musimy zapłacić do Urzędu Skarbowego jest niemałym wyzwaniem. Zawsze wpływa na to szereg czynników wynikających z polskiego prawa podatkowego. Dość łatwo można się zatem pomylić, a wszelkie błędy skutkować mogą poważnymi problemami z fiskusem. Dobry program powinien zapewniać 100% poprawność wszystkich obliczeń.

Przekazywanie 1% podatku

Program pitax.pl pomaga też w przekazaniu 1% podatku na cele charytatywne. Co bardzo ważne, zawiera bogatą bazę danych organizacji pozarządowych, działających na różnych polach. Nie trzeba wypełniać żadnych dodatkowych dokumentów - wystarczy wybrać daną organizację z listy. Program sam uwzględni przekazanie jej części podatku.

Fachowa pomoc na każdym etapie

Profesjonalne programy PIT to takie, z którymi użytkownik może współpracować "na żywo". W przypadku pitax.pl podatnicy mają zapewnioną fachową pomoc ze strony konsultantów. Odpowiadają oni nie tylko na problemy techniczne związane z obsługą programu, ale również na wszelkie pytania dotyczące kwestii podatkowych.

Dzięki takiemu programowi można rozliczać się ze swoich podatków w znacznie korzystniejszy dla siebie sposób. Właśnie dlatego korzystanie z tych narzędzi jest tak wskazane. Użytkownik oszczędza w ten sposób mnóstwo czasu, bowiem wypełnienie PIT z dobrym programem trwa naprawdę niewiele. Otrzymujemy przy tym pewność, że wszystkie obliczenia zostaną przeprowadzone w pełni poprawnie, a my sami skorzystamy ze wszystkich ulg, które nam przysługują.

asdasdasdasdas
Home