Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zastosowanie i rodzaje izolacji przemysłowych

Rolą różnego rodzaju izolacji przemysłowych jest przede wszystkim zabezpieczenie różnego rodzaju obiektów przez stratami ciepła. Tymi obiektami mogą być zarówno różnego rodzaju hale produkcyjne, hale magazynowe lub też hurtownie. To tak naprawdę najbardziej oczywiste zastosowanie izolacji, jakie można sobie wyobrazić. Warto jednak mieć świadomość, że takich zastosować jest znacznie więcej. Warto zaznaczyć, że dzięki zastosowaniu izolacji przemysłowych energia oraz wytworzone we wnętrzu ciepło zostaje w nim zatrzymane, ale też dostępne są takie izolacje, które chronią wnętrze obiektów przed ociepleniem, a więc wszędzie tam, gdzie zależy nam na utrzymaniu niskiej temperatury na terenie obiektu - tutaj stosuje się izolacje zimnochronne. Zarówno jedne jak i drugie izolacje muszą posiadać odpowiednią jakość, aby faktycznie mogły sprawdzać się w praktyce.

 

Gdzie jeszcze mają zastosowanie izolacje przemysłowe?

Izolacje przemysłowe mogą przyjąć różną formę. Tymi najczęściej spotykanymi są izolacje z wełny mineralnej, stosuje się też różnego rodzaju otuliny oraz maty. Izolacje poliuretanowe najczęściej wykonuje się w momencie, kiedy konieczne jest zabezpieczenie ścian budynków. Różnego rodzaju izolacje wykonuje się na halach stalowych, a dzięki temu mogą one być budynkami całorocznymi, a nie tylko sezonowymi. Takim materiałem można izolować ściany budynków, ale też rurociągi, różnego rodzaju zbiorniki, a także instalacje - zarówno te chłodnicze jak i grzewcze. Izolacje przemysłowe służą także do zabezpieczania kanałów i filtrów, a także pieców. Szczególnym rodzajem izolacji jest ta, która dodatkowo jest izolacją akustyczną, a więc stosuje się ją po to, aby uzyskać dźwiękoszczelność pomieszczeń.

Izolacje specjalnego przeznaczenia

Z pewnością warto też wspomnieć o szczególnej kategorii izolacji przemysłowych, jaką stanowią te wykorzystywane w inżynierii sanitarnej - grzewczej, związanej z wentylacją oraz klimatyzacją. W obrębie takich produktów możemy wyróżnić nie tylko izolacje cieplne, ale i zimnochronne, a także izolacje przeciwpożarowe.

Home