Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 24 luty 2019 20:49

Święto języka polskiego w Kantym

21 lutego 2019 r. w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim odbyły się eliminacje powiatowe XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego.

 

Hasło przewodnie tegorocznej edycji zawodów brzmiało: „Dobroć bez odwagi jest niewiele warta”. Uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu suskiego na taki właśnie temat przygotowali 5 minutowe przemówienia. Jury wysłuchało 15 uczestników i zdecydowało, że wystąpienie Krzysztofa Lichoty z Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie było najlepsze. Krzysztof oraz trzy pozostałe wyróżnione osoby wystąpią w rejonowych eliminacjach w Wadowicach.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Paulina Wątlikiewicz z LO w Jordanowie, Tomasz Bury z ZS im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej, Beata Skawińska z LO w Suchej Beskidzkiej. Uhonorowana nagrodą publiczności została Faustyna Uczniak z LO w Suchej Beskidzkiej

 

Home