Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


System klucza Master Key w firmie

Jednym ze sposobów na zwiększenie wygody oraz bezpieczeństwa w małych i dużych firmach jest system klucza Master Key. Rozwiązanie to jest już znane i popularne również w pensjonatach i hotelach, a także na prywatnych osiedlach.

 Sieci dostępu

W każdej firmie niezależne od jej wielkości istnieją często otwierane wejścia i wyjścia oraz miejsca do których dostępu nie powinni mieć niepowołani pracownicy.
Nie jest wskazane, żeby wszyscy pracownicy mieli dostęp do pomieszczeń z danymi wrażliwymi firmy. Zastosowanie systemu klucza Master Key umożliwia istotne ograniczenie dostępu osób niepowołanych. Minimalizuje to ryzyko "wyniesienia" cennych dla firmy informacji i przekazanie ich konkurencji.
Dzięki systemowi klucza Master Key możliwe jest stworzenie sieci dostępu, w której każdy pracownik ma dostęp do pomieszczeń do których ma zezwolenie. Dzięki odpowiedniemu szeregowi zamknięć pracownik jest w stanie otwierać pomieszczenia jednym kluczem, co znacząco zwiększa wygodę. Zamiast wielkiego pęku kluczy wystarczy użycie jednego, grupowego, dedykowanego do wielu pomieszczeń. W tej sytuacji właściciel dysponuje kluczem generalnym, którym jest w stanie otworzyć każde wejście.

Bezpieczeństwo

System klucza Master Key odgrywa dużą rolę w sytuacjach awaryjnych, wymagających szybkiego otworzenia dużej ilości pomieszczeń np. w przypadku pożaru nie ma czasu na poszukiwanie kluczy do każdego zamka.
Zdarzają się wypadki, w których alarm jest fałszywy, a dzięki temu systemowi firma nie ryzykuje strat finansowych związanych np. ze zbędnym wyważeniem drzwi przez strażaków.
W przypadku wystąpienia sytuacji zagrożenia, zastosowanie systemu umożliwia szybką ewakuację personelu z budynku.

Oszczędność

Dzięki dobremu zaplanowaniu systemu zamknięć możliwe jest istotne ograniczenie ilości kluczy w obiekcie, a co za tym idzie spora oszczędność.
Istotnym elementem bezpieczeństwa systemu klucza Master Key jest niemożliwość skopiowania kluczy przez osoby niepowołane. Jedyną uprawnioną do tego osobą jest właściciel systemu dysponujący kartą bezpieczeństwa. Daje to pełną kontrolę nad obiegiem kluczy oraz dostępem pracowników do określonych pomieszczeń.
W firmach, w których jest konieczne, żeby pracownicy dysponowali zestawem kluczy, często może dojść do ich zgubienia. Generuje to niepotrzebne koszty związane z wymianą zamków. W przypadku zastosowania systemu klucza Master Key możliwe jest proste przekodowanie wkładek bez konieczności ich wymiany.

Home