Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 28 luty 2019 22:36

Kraków - miasto, które trzeba znać

Każdy Polak zna Kraków przynajmniej z opowieści, jednak nic nie zastąpi ujrzenia na własne oczy pięknego miejsca i poczucia na własnej skórze unikalnej atmosfery, jaka tam panuje. Odwiedzenie tego miasta to okazja do poznania jedynego w swoim rodzaju miejsca na skalę światową. Przepełnione jest piękną architekturą, historycznymi pamiątkami, niezwykłymi ludźmi oraz nieprzerwanym ciągiem ważnych wydarzeń kulturalnych. To doskonałe miejsce zarówno dla tych, którzy jeszcze nigdy nie widzieli Krakowa, jak i dla tych, którzy widzieli go już wiele razy - ilość ciekawych miejsc i wydarzeń jest tak duża, że można tu wracać bezustannie.

 

  1. Dlaczego warto spędzić urlop w Krakowie?

  2. Warto z wyprzedzeniem rezerwować noclegi

  3. Najpopularniejsze miejsca do zwiedzania w Krakowie

Dlaczego warto spędzić urlop w Krakowie?

Kraków był stolicą Polski od 1000 roku aż do 1795 roku - przez cały ten czas był miastem koronacyjnym oraz nekropolią polskich królów. Mnogość zabytków i bezcennych historycznie miejsc, które przetrwały do dzisiaj, sprawia że to jedno z najciekawszych miast w całej Polsce. Nadejście XXI wieku i wszelkie udogodnienia, jakie pojawiły się wraz z nim, sprawiają że praktycznie każdy łatwo może wygodnie zwiedzać to niesamowite miejsce. Nie tylko przedmioty, ale również obecni mieszkańcy tworzą wyjątkową kulturę i atmosferę miasta. Niepodważalną zaletą jest szereg doskonałych ułatwień dla osób, które nie posiadają własnego samochodu. Do Krakowa za pomocą komunikacji międzymiastowej łatwo jest dotrzeć praktycznie z każdego miejsca w Polsce, a na miejscu nieoceniona jest świetnie rozbudowana sieć wielu połączeń miejskich. To zaleta, z którą przegrywa każda miejscowość oddalona od większego miasta. Okres wakacyjny i sprzyjająca pogoda nie są już czynnikiem warunkującym udany wyjazd - można spędzić tu urlop w dowolnej porze roku i nigdy nie będzie to stracony czas.

Warto z wyprzedzeniem rezerwować noclegi

Kraków to jedno z największych miast w Polsce, które ze względu na swoją wyjątkowość i wiążącą się z tym popularność jest bardzo oblegane zarówno przez turystów z kraju, jak i z całego świata. Warto jest wcześniej zaplanować, kiedy będziesz miał ochotę wybrać się do królewskiego miasta i zarezerwować sobie noclegi. Jest to szczególnie ważne, jeżeli wybierasz się na jedno z wydarzeń, które są w nim organizowane lub po prostu wybierasz się na urlop w okresie wakacyjnym. Dzięki takiemu przygotowaniu możesz sobie zapewnić miejsce, które będzie odpowiadało wszystkim twoim potrzebom, a jego lokalizacja pozwoli ci na szybkie dotarcie w najważniejsze miejsca. Najlepiej jest szukać tego typu okazji w popularnej wyszukiwarce internetowej, która znajdzie za ciebie najlepsze noclegi w centrum Krakowa w pensjonacie. Korzystając z takiego rozwiązania masz pewność, że twojego wyjazdu nie zepsuje nieuczciwy najemca, który cię oszuka - na stronie w zamieszczonym powyżej linku wszystkie oferty wynajmu są uważnie weryfikowane i podlegają ocenie użytkowników. Dodatkowo możesz skorzystać z szeregu przydatnych opcji, umożliwiających ci wyświetlanie jedynie takich ofert, które w pełni spełniają twoje oczekiwania. Możesz wybierać spośród dziesiątek hoteli, pensjonatów, apartamentów, domów gościnnych, hosteli, willi, kwater prywatnych, a nawet domków letniskowych. Możesz określić między innymi granice cenowe, w jakich chcesz zamknąć budżet wyjazdu, wyłonić jedynie propozycje zapewniające wyżywienie pełne lub częściowe czy miejsca zapewniające klimatyzację. Dla osób z samochodem bardzo przydatna jest funkcja sprawdzenia, czy otrzymasz możliwość ustawienia swojego pojazdu na parkingu. Inni mogą skorzystać z możliwości zabrania zwierząt, wyszukania udogodnień dla rodziny czy na przykład zapewnienia sobie basenu na miejscu. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest znalezienie jedynie takich miejsc, które znajdują się w pobliżu największych lokalnych atrakcji turystycznych.

Najpopularniejsze miejsca do zwiedzania w Krakowie

 

Kraków pełen jest atrakcji, ciekawych miejsc i wydarzeń, jednak istnieje szereg takich lokalizacji, których grzechem byłoby nie odwiedzić podczas pobytu w tym miejscu. Jednym z nich jest oczywiście Zamek Królewski na Wawelu. Warto skorzystać z usług lokalnych przewodników, ponieważ dostarczą oni szeregu pasjonujących informacji i nie pominą ważnych elementów wycieczki, które mógłbyś przeoczyć zwiedzając samodzielnie. Koniecznie udaj się również do Katedry i niezwykłych krypt w podziemiach. Punktem obowiązkowym jest również stanięcie obok Dzwonu Zygmunta i przejście obok słynnego Smoka Wawelskiego, który zieje ogniem. Niezapomniane wrażenia wyniesiesz także ze Starego Miasta i zabytkowych Sukiennic oraz wyjątkowego muzeum Podziemia Rynku - warto tam znacznie wcześniej zarezerwować bilety. Na rynku zobaczysz również najstarszy kościół w Krakowie (Kościół Świętego Wojciecha), pomnik Adama Mickiewicza oraz miejski Ratusz. Natomiast o pełnej godzinie koniecznie musisz udać się pod Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie usłyszysz odgrywany przez trębacza Hejnał Mariacki.

undefined

Home