Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 06 kwiecień 2019 19:59

OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – KLUCZ DO ŚWIĘTOŚCI

OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – KLUCZ DO ŚWIĘTOŚCI zdj. Dennis Jarvis

Karol Wojtyła już jako młody, niezwykle utalentowany człowiek, odpowiedział na wezwanie Boga i poszedł za Nim. Właśnie w tym wezwaniu Stwórcy znalazł wielką radość oraz formę realizacji samego siebie. To była prawdziwa droga do świętości. Karol Wojtyła dał pokochać się Chrystusowi, można powiedzieć, iż przeszedł z Nim przez całe swe ziemskie życie. Zawsze był świadomy bogactwa darów i łask, które otrzymał od Boga.

Czytając książki Papieża, jego encykliki, odtwarzając nagrania z jego przemówień, w różnych częściach świata, coraz częściej uświadamiam sobie, że był on indywidualnością wielowymiarową, człowiekiem wielkim i doskonałym. Aby zrozumieć, to co nam powiedział i czego dla nas dokonał, trzeba najpierw zrozumieć jego ścisłą relację z Bogiem, jego miłość do Chrystusa, do Najświętszej Maryi Panny, całkowite oddanie, zawierzenie się Bożemu Miłosierdziu, służenie Stwórcy, budowanie Królestwa Bożego, opartego na naukach Chrystusa. Sam przecież wypowiedział do nas znamienne słowa: „Możecie mnie poznać od środka, poprzez ducha”.

Ojciec Święty Jan Paweł II umiał patrzeć na człowieka. Dostrzegał w nim przede wszystkim jego wnętrze. W każdym momencie życia odczuwał obecność Boga, szedł za Nim, ale również widział Go w każdym człowieku, który przecież ma swoją historię życia, złożoną z niedoskonałości, trosk, cierpień, a także z wiary, nadziei i miłości.

Papież Jan Paweł II był zawsze blisko ludzi. Jego relacje z nimi były ciepłe i bardzo osobiste. Uśmiechał się widząc tłumy, żartował, cieszył się z tego, że jego przesłania nie idą na marne, że wierni go słuchają.

Za jego wstawiennictwem do Boga wielu ludzi zostało uzdrowionych duchowo, moralnie, uleczonych z nałogów, uszczęśliwionych poprzez przyjście na świat ich dzieci. Byli i tacy, którzy mimo ciężkich przypadków medycznych całkowicie wyzdrowieli.

Tłumy młodzieży podążały za Papieżem. I tak jak wszyscy kochali Ojca Świętego, wiedząc, iż mogą na niego zawsze liczyć. Młodzi ludzie wręcz lgnęli do Papieża. Wystarczy przypomnieć sobie Światowe Dni Młodzieży, czy wieczorne ich spotkania z Janem Pawłem II na Franciszkańskiej. To właśnie m. in. wtedy był dla nich idolem prowadzącym ich do Boga.

Ojciec Święty Jan Paweł II swoje spotkanie z Bogiem przeżywał nieustannie, a jego całkowite oddanie się Chrystusowi i Jego nauce jest swoistym kluczem do serca Papieża i zgłębienia jego człowieczeństwa i świętości.

Papież Jan Paweł II stanowi dla nas wzór do naśladowania. Wzór świętości, wiary, miłości, pojednania, dobroci, sprawiedliwości, pokory, życzliwości, zawierzenia i poświęcenia wszystkiego co mamy i siebie samych Bogu.

Kazimierz Surzyn

 

 

asdasdasdasdas
Home