Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 11 kwiecień 2019 08:54

Kolejne sukcesy turystyczne uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej VI edycja Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Napisał

W dniach 03-06 kwietnia 2019 r. w Załęczu Wielkim (woj. łódzkie , powiat wieluński) został rozegrany etap centralny VI edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

 

Wśród najlepszej 30-stki wyłonionej z etapu okręgowego znalazła się po raz drugi z rzędu uczennica klasy 3TR (grupa turystyczna) Sylwia Skorut.

Hasłem przewodnim VI edycji olimpiady była ,,Turystyka w przyrodzie”. Organizatorem olimpiady turystycznej był Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Honorowy patronat nad olimpiadą miały: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Organizacja Turystyczna, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i wiele innych organizacji branżowych, oświatowych i samorządowych.

Podobnie jak w latach poprzednich olimpiada składała się z trzech etapów: testu pisemnego obejmującego wiedzę z szeroko pojętej turystyki z uwzględnieniem hasła przewodniego, prezentacji przygotowanej na wybrany przez siebie temat zgodnej z hasłem przewodnim olimpiady i opracowania dwóch jednodniowych wycieczek na obszarze Kotliny Kłodzkiej na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatorów. Pierwszy etap olimpiady (test) uczestnicy pisali pierwszego dnia o godzinie 17.30. Zmagali się z 40 – zadaniowym testem zamkniętym jednokrotnego wyboru. W drugim dniu zmagań olimpijskich uczestnicy prezentowali przed komisją swoje wystąpienia (prezentacje) które dotyczyły hasa przewodniego olimpiady. Wystąpienia uczestników mogły trwać maksymalnie 10 minut.

Sam czterodniowy pobyt na olimpiadzie obfitował w liczne atrakcje m.in. zwiedzanie  utworzonego w 1978 roku Załęczańskiego Parku Krajobrazowego (najstarszy w Polsce) z malowniczym zakolem rzeki Warty , grę terenową na terenie parku , prelekcję na temat nietoperzy i ich obserwację , warsztaty nauki pieczenia chleba żytniego na zakwasie.

Po podsumowaniu dwóch etapów została wyłoniona 15-stka laureatów tej olimpiady, a wśród nich uczennica Sylwia Skorut. Spełniło się marzenie uczennicy i opiekuna, gdyż tytuł laureata jest przepustką do trzeciego etapu, a w rezultacie otwiera horyzonty po ukończeniu szkoły.

Ostatecznie Sylwia zajęła 4 miejsce i była najmłodszą uczestniczką olimpiady tak wysoko sklasyfikowaną.

Jak w latach ubiegłych tak i teraz opiekunem merytorycznym uczennicy był mgr Grzegorz Sikora.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home