Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 13 kwiecień 2019 21:06

Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. W. Witosa

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół im. W. Witosa odbył się dzień otwarty. Do szkoły zostali zaproszeni wszyscy zainteresowani ofertą kształcenia – przede wszystkim uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych.

 

 Nauczyciele i uczniowie przygotowali ciekawą ofertę dla odwiedzających. Przy wejściu do szkoły można było skorzystać z punktu informacyjnego, gdzie rozdawano informatory, foldery i ulotki. W nich przedstawiono wszystkie kierunki kształcenia dostępne w szkole. Są to:

- technik hotelarstwa

- technik żywienia i usług gastronomicznych

- technik organizacji reklamy

- technik logistyk

- technik ekonomista

- technik obsługi turystycznej

- technik informatyk

- technik fotografii i multimediów

- kucharz

- cukiernik

- sprzedawca

- magazynier - logistyk

 Odwiedzający mogli zobaczyć imponujące zasoby lokalowe szkoły m. in. klasopracownie, pracownie gastronomiczne i hotelarskie, siłownię oraz nową pracownię hotelarsko-turystyczną.  Obecni uczniowie i nauczyciele spędzili miłe przedpołudnie dzieląc się wiedza oraz doświadczeniem z przyszłymi kandydatami, rozmawiając o kierunkach kształcenia, praktykach zawodowych krajowych i zagranicznych np. do Niemiec czy Włoch, a także na oglądaniu pokazów sportowo-tanecznych oraz sprawdzaniu swojej wiedzy w licznych quizach przedmiotowych.

Szczególną uwagę zwrócono na kształcenie w poszczególnych zawodach. Stąd też dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy: barmański, carvingu i gastronomiczne.

W szkole realizuje się projekty unijne pozwalające zwiększyć atrakcyjność kształcenia i rozwijać indywidualne pasje. Wszystko to pozwala sądzić, że uczniowie ZS zdobędą w przyszłości pożądane przez pracodawców kwalifikacje i dzięki temu atrakcyjną dla nich pracę.

Więcej o szkole można przeczytać na stronie internetowej www.zswpowiatsuski.pl

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home