Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 23 kwiecień 2019 20:57

Michał Mglej trzykrotnym mistrzem z zakresu statystyki

Uczniowie Zespołu Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej po raz kolejny wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej.

W dniu 13 marca 2019 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie odbył się finał tej olimpiady. Szkołę reprezentował w nim już po raz trzeci Michał Mglej, mieszkaniec Kojszówki  – uczeń  klasy czwartej technikum ekonomicznego. Zawodnicy mieli do rozwiązania trzy problematyczne zadania  wymagające szybkości i sprawności posługiwania się miarami statystycznymi  oraz interpretacji i analizy uzyskanych wyników. W tej części Michał okazał się najlepszy spośród 30 uczestników finału. Biorąc pod uwagę sumę  punktów  z wszystkich części etapu centralnego Michałowi udało się uplasować na drugim  miejscu uzyskując tytuł laureata, a  tym samym już po raz trzeci stanąć na podium (przypominamy że w 2017 i 2018 r. zajął miejsce trzecie). Oprócz nagród rzeczowych uczeń wygrał również bon o wartości 1000 zł dla  szkoły. Gratulujemy!

Opiekunem merytorycznym ucznia tak jak w poprzednich edycjach olimpiady była mgr Katarzyna Michałek

 

Home