Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 28 kwiecień 2019 20:53

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym. Na czym polega wampirzy lifting?

Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów odmładzających twarz. Jednym z ostatnich hitów jest wampirzy lifting. Co warto o nim wiedzieć?

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów w krótkim czasie. Gdy chodzi o skuteczne odmłodzenie skóry, doskonałym wyborem będzie wampirzy lifting, czyli zabieg, do którego stosowane jest osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta.

Co warto o nim wiedzieć? Kiedy najlepiej zdecydować się na wampirzy lifting? Na czym dokładnie polega tego typu zabieg?

 

Wampirzy lifting – co to jest?

Zabieg medycyny estetycznej określany jako wampirzy lifting jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających i mających działanie anti-aging, czyli zapobiegających przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Wampirzy lifting wykorzystuje osocze bogatopłytkowe pobierane od pacjenta – zawarte w nim trombocyty powodują namnażanie się komórek, w tym także kolagenu, który odpowiedzialny jest za młodość i jędrność skóry.

Osocze bogatopłytkowe przygotowywane jest z niewielkiej ilości krwi pacjenta pobranej przed zabiegiem. Następnie krew jest odwirowana i dodaje się do niej odczynnik zagęszczający osocze. Taki preparat jest następnie wstrzykiwany w oznaczone partie twarzy.

 

Korzyści z zabiegu:

 • zauważalne odmłodzenie skóry
 • regeneracja skóry
 • promienny wygląd
 • spłycenie drobnych zmarszczek
 • poprawa jędrności i napięcia skóry
 • szybsze gojenie się ranek

 

Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe jest wytwarzane z krwi pacjenta, jest ono substancją w 100 procentach biozgodną, wobec tego nie pojawia się wtedy ryzyko skutków ubocznych. To powoduje, że wampirzy lifting jest zabiegiem wysoce bezpiecznym.

 

Wskazania do wykonania wampirzego liftingu:

 • widoczne zmarszczki na skórze, w tym zmarszczki wokół oczu, ust, na czole
 • skóra poszarzała, pozbawiona blasku
 • skóra o mniejszej elastyczności i jędrności
 • skóra wymagająca intensywnej regeneracji
 • skóra dojrzała

 

Warto także zaznaczyć, że osocze bogatopłytkowe pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów w przypadku rozstępów oraz blizn, zmniejszając ich widoczność. Również rekomendowane jest jako nowoczesna metoda walki z nadmiernie wypadającymi włosami.

 

Jak wygląd zabieg? Wampirzy lifting krok po kroku

Przed zabiegiem pacjent odwiedza lekarza medycyny estetycznej – konsultacja ma na celu zapoznanie się lekarza ze stanem skóry pacjenta, a także pozwala na wykluczenie przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Następnie pobierana jest krew pacjenta, która przekazywana jest do odpowiedniego przygotowania. Wybrane miejsce zabiegowe jest znieczulane z wykorzystaniem specjalnego kremu – dzięki temu zabieg jest bezbolesny.

Następnie przygotowane wcześniej osocze bogatopłytkowe jest podawane pacjentowi drogą iniekcji w oznaczone wcześniej miejsca.

Po zabiegu może pojawić się uczucie nadwrażliwości skóry. Należy chronić ją także przed czynnikami takimi jak nadmierne nasłonecznienie, wysokie temperatury, czynniki drażniące.

 

Gdzie można wykonać wampirzy lifting?

Zabieg taki jak wampirzy lifting jest obecnie dostępny w wielu różnych gabinetach medycyny estetycznej działających w całym kraju.

W Krakowie w jego prowadzeniu specjalizuje się Klinika Medycyny Estetycznej Cliniqmed, która posiada w tym zakresie szerokie doświadczenie. Więcej informacji o dostępnym w niej zabiegu można dowiedzieć się na stronie internetowej pod adresem: https://cliniqmed.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe-wampirzy-lifting/.

Zatem wtedy, gdy liczy się skuteczne odmłodzenie skóry, wampirzy lifting wykorzystujący osocze bogatopłytkowe to strzał w dziesiątkę!

asdasdasdasdas
Home