Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 08 maj 2019 23:36

Gdzie na wakacje? 3 najciekawsze miejsca na urlop

Coraz częściej zdarzają się ciepłe dni, więc powoli wiele osób myśli o wakacjach. Gdzie pojechać, by dobrze spędzić czas? W tym roku chciałbyś wybrać się w inne miejsce niż zwykle, ale na przykład pozbawione tłumów? Zawczasu zastanów się nad kierunkami i jak najszybciej zajmij się organizacją wyjazdu. Nie odkładaj odpoczynku na później – daj się zainspirować 3 propozycjami miejsc, w których możesz spędzić tegoroczny urlop.

1. Sielankowa atmosfera pośród jezior i lasów: Kaszuby

Jeśli szukasz obszaru, w którym na pewno wypoczniesz, a nie przepadasz za wspinaczką górską czy plażą spaloną słońcem – wybierz się na Kaszuby. Osobom poszukującym spokoju poleca się odwiedzenie miejscowości, o dość zabawnej nazwie, Wdzydze Kiszewskie. To miejsce znajduje się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który zachwyci cię pięknymi widokami. W wakacje co roku odbywa się tam największy w okolicy kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Jeśli masz dosyć szybkiego tempa miasta, w którym latem trudno złapać oddech z powodu smogu, wybierz się w ten, wciąż niedoceniany przez Polaków, teren i ciesz się sielankową ciszą lasu.

2. Nieoczywiste wakacje na wyspach: Belfast

Nie przepadasz za turystycznym zgiełkiem i wysokimi cenami kurortów w gorących krajach? Obierz przeciwny kierunek i wybierz się na Zieloną Wyspę! Belfast, stolica Irlandii Północnej, to niezwykłe miasto, którego mieszkańcy są niezwykle otwarci i sympatyczni oraz z którym związanych jest wiele historii. To tutaj powstał słynny Titanic i to jego historii zostało poświęcone interaktywne muzeum (Titanic Belfast). Belfast jest rodzinnym miastem C.S. Lewisa. W tej stolicy znajdziesz wiele klimatycznych pubów i miejsc do spędzenia wspólnego wieczoru, w których z łatwością poznasz lokalnych mieszkańców. Z pewnością będziesz chciał także wybrać się na zakupy do okolicznych sklepów, których nie znajdziesz w Polsce. Z tego względu zabierz ze sobą dodatkowy zapas środków lub pomocna może okazać się pożyczka gotówkowa.

3. Ciepło, cicho, i nad Morzem Śródziemnym: Gozo (Malta)

Nie ma nic bardziej relaksującego jak szum morza, ciepłe powietrze, dobre wino, ulubiona książka, cisza i spokój? Gozo, jedna z trzech wysp tworzących państwo Malta, może zaoferować ci tego rodzaju okazje do spędzenia wolnego czasu. Wybierając się tam w okresie przedwakacyjnym (od marca do czerwca), wciąż załapiesz się na piękną pogodę, jednak ominiesz wakacyjne tłumy. Ten naród, stanowiący mieszankę kultury włoskiej, arabskiej i anglosaskiej, jest niezwykle gościnny, co też pozwoli ci odpocząć w relaksującej atmosferze wyspiarskiej uprzejmości.

Zaplanuj swoje wydatki i w drogę!

Bez względu na to, który kierunek wybierzesz, aby spędzić swój urlop w sposób bezstresowy, z góry zaplanuj swoje wydatki. Sprawdź, ile będzie kosztować cię transport do miejsca docelowego, nocleg, zweryfikuj, jakie są ceny atrakcji, które chcesz zobaczyć oraz jedzenia. Jeśli okaże się, że nie będziesz posiadał wystarczającej ilości pieniędzy, weź też pod uwagę pożyczki gotówkowe, które ułatwią ci zrealizowanie wszystkich planów.

asdasdasdasdas
Home