Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 10 maj 2019 22:37

Egipt na wakacje ? Last minute z Krakowa

Napisał

Niewielu podróżujących wie ale z Krakowa dostać się możemy również w tak odległe zakątki świata jak Afryka a konkretnie Egipt. Państwo położone na północy oferuje połączenie gwarantowanej pogody, przystępnych dla nas cen oraz łatwy „dojazd” na miejsce docelowe.

Z lotniska w Krakowie, możemy łatwo dostać się bezpośrednio bezpośrednio do Egiptu. Rejsy lotnicze odbywają się prawie codziennie a więc nie musimy wcześniej bookować wakacji lub lotu.

Jeśli planujecie szybki last minute z Krakowa to wsiadajcie do samochodu, rezerwujcie wymarzone wakacje i w drogę!

Co warto zobaczyć w Egipcie?

Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie, położone w bezpośrednim sąsiedztwie południowo-zachodnich przedmieść Kairu, są znane na całym świecie. Piramidy wraz ze Sfinksem u podstaw płaskowyżu Giza, są kultowym obrazem Egiptu. Zostały zbudowane na przestrzeni trzech pokoleń-przez Chufu, jego drugiego panującego syna Khrefa i jego wnuka Menkaure.

Luxor

Tysiąc lat po zbudowaniu Wielkiej Piramidy, Nowe Królestwo powstało w Egipcie. Starożytną stolicą był Memfis. Kolejną stolicą były Teby, w miejscu dzisiejszego Luxoru. To miasto średniej wielkości oferuje turystom wiele atrakcji. Można tutaj zobaczyć starożytne świątynie, starożytne królewskie grobowce Doliny Królów i Królowych. Rozciągają się tu spektakularne widoki na pustynię i rzekę.

Kair

Nowoczesna stolica Egiptu, położona w pobliżu ujścia delty Nilu, tętni życiem. Jest metropolią o długiej i burzliwej historii. Nowoczesny Kair, zbudowany w pobliżu starożytnej stolicy Memphis, jest popularnym punktem wyjścia do rejsów po Nilu i do eksploracji piramid w Gizie. W znanym na całym świecie egipskim muzeum na placu Tahrir możemy zobaczyć skarb Tutanchamona, mumie i inne artefakty ze starożytnej przeszłości Egiptu.

Aswan

To miasto średniej wielkości na południu Egiptu. Leży na północ od Jeziora Nasera. Stanowi bazę wypadową wycieczek do świątyń Philae i Kabasha i Świątyni Słońca Ramzesa II w Abu Simbel, na południu. Jest również najlepszym punktem wypadowym na wycieczki do świątyń Kom Ombo i Edfu.

Oaza Siwa

Położona w pobliżu zachodniej granicy Egiptu, Oaza Siwa została odizolowana kulturowo od reszty kraju pod koniec XIX wieku. Dziś jest chętnie odwiedzana przez turystów. Można tutaj zobaczyć liczne źródła słodkiej wody, pospacerować po gajach palmowych i odkrywać starożytne twierdze z błota i ślady grecko-rzymskiej przeszłości Siwa.

Lato już zapasem i warto skorzystać z ofert last minute już teraz, ponieważ latem temperatura w Egipcie potrafi dochodzić do 50C.

asdasdasdasdas
Home