Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 12 maj 2019 22:38

Kontrola na placach zabaw

Idąc z dzieckiem na plac zabaw, każdy rodzic chce mieć pewność, że jego pociecha może bawić się beztrosko i nie stanie mu się żadna krzywda. Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, ważne więc, aby miejsce zabawy było bezusterkowe.

Miejsce beztroskiej zabawy

Jak wiadomo, plac zabaw to miejsce w którym dzieci uwielbiają wręcz spędzać czas. Można znaleźć tam różnego rodzaju sprzęty i instalacje pozwalające na urozmaicenie rozrywki. Huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela, ścianki wspinaczkowe. To tylko nieliczne z atrakcji. Ważne jest więc, aby zapewniona była regularna kontrola placu zabaw, aby awaria sprzętu nie sprawiła, że wspaniała zabawa, zamieni się w groźny incydent, który może wpłynąć na zdrowie, a nawet życie dziecka. 

Jakie kontrole są przeprowadzane?

Kontrole okresowe są podstawą w bezpiecznym funkcjonowaniu placów zabaw. Pozwalają one w porę wykryć różnego rodzaju awarie i uszkodzenia sprzętu. Wyróżnia się trzy rodzaje okresowej kontroli:

  • REGULARNĄ
  • FUNKCJONALNĄ
  • PODSTAWOWĄ

Każda z nich jest bardzo istotna i ma określone zadanie. KONTROLA REGULARNA jest przeprowadzana przynajmniej raz w tygodniu i ma za zadanie wykrycie oczywistych zagrożeń spowodowanych pogodą czy aktami wandalizmu. Kontrola funkcjonalna odbywa się raz na trzy miesiące i jej celem jest sprawdzenie prawidłowego działania i stabilności sprzętu. PODSTAWOWĄ przeprowadza się raz w roku i jest to szczegółowy przegląd miejsca i wszystkich atrakcji. Każda kontrola placu zabaw jest istotna i pomaga w ciągłym utrzymaniu bezpieczeństwa. 

Kontrola podstawą bezpieczeństwa

Jeśli wybieramy się więc z naszą pociechą na plac zabaw, warto dowiedzieć się, czy na tym chętnie przez nas odwiedzanym, regularnie wykonywana jest przede wszystkim kontrola funkcjonalna.Często zdarza się, że wypuszczamy dziecko na plac z koleżanką czy kolegą i ich rodzicem, wtedy nie możemy mieć na oku naszego szkraba przez cały czas. Jednak kiedy sprawdzimy czy odwiedzany plac zabaw jest bezpieczny i poddany kontroli, w końcu przestaniemy się zamartwiać i będziemy mieć pewność, że dziecko jest bezpieczne. 

Jak sprawdzić?

Najłatwiej sprawdzić, czy nasz ulubiony plac zabaw został poddany kontroli na tabliczkach, które powinny znajdować się tuż przy wejściu. Jeśli jednak nasze poszukiwanie nie okaże się owocne, najlepiej skontaktować się po prostu ze wspólnotą mieszkaniową, która nim nadzoruje, ewentualnie do urzędu miasta, jeśli park zabaw do niego należy. Nie należy obawiać się, że informacja o tym może nie zostać udzielona, ponieważ jest ona jawna. 

asdasdasdasdas
Home