Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 14 maj 2019 07:33

Kasy fiskalne

Prowadzenie firmy wiąże się z prowadzeniem księgowości, a co za tym idzie - ewidencjonowania sprzedaży. Jeśli dana firma ma obowiązek lub chęć posiadania kasy fiskalne, każdą sprzedaż na rzecz osoby fizycznej powinna zarejestrować na kasie fiskalnej. Urządzeń można mieć jedno albo kilka, w zależności od wielkości firmy. Jak wybrać kasę fiskalną? O czym pamiętać podczas używania kasy fiskalnej?

Drukowanie paragonów, raporty

Kasa fiskalna jest bardzo prosta w obsłudze. Przed rozpoczęciem ewidencjonowania sprzedaży za pomocą urządzenia rejestrującego należy przeprowadzić jej fiskalizację. Należy zatem zgłosić się do firmy, która wykonuje takie usługi. Najbardziej opłacalny sposób na zakup i fiskalizację kasy, to dokonanie zakupu i uruchomienia kasy w jednym miejscu, ponieważ firmy bardzo często fiskalizują gratis, jeśli klient zakupi u nich kasę. Sam zakup kasy także warto poprzedzić poszukiwaniem promocji czy obniżek, na przykład na stronie https://www.escsa.pl/Kasy_fiskalne . Warto pamiętać także o tym, że Urząd Skarbowy zwraca 90 % ceny netto, jednak chcąc otrzymać zwrot należy terminowo rozpocząć korzystanie z kasy oraz złożyć stosowny wniosek wraz z dowodem zakupu kasy do Urzędu Skarbowego.

Używanie kasy fiskalnej na co dzień nie sprawia większych kłopotów. Wystarczy drukować paragony za towary lub usługi. Trzeba jednak pamiętać, że każdego dnia należy wydrukować raport dobowy. Wyjątek stanowią te dni, kiedy kasa nie była używana i nie został wydrukowany żaden paragon, na przykład podczas weekendu. Na zakończenie każdego miesiąca trzeba wydrukować także raport miesięczny. Ten raport jest podstawą do rozliczeń dochodu oraz płacenia podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego.

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Wybór kasy fiskalnej zależy przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności. Jeśli firma jest mobilna, warto kupić kasę, która jest niewielkich rozmiarów oraz posiada żywotną baterię. Firmy, które wystawiają jedyni kilka paragonów dziennie, także nie muszą inwestować w duże urządzenia rejestrujące. Natomiast sklepy czy sklepy internetowe, gdzie klientów dziennie jest kilkadziesiąt albo więcej, powinny zakupić sprzęt trwały i posiadający kopię elektroniczną.

Obecnie na rynku wybór as fiskalnych jest bardzo duży. Można dokonać zakupu kasy fiskalnej także rzez Internet, za pośrednictwem strony https://www.escsa.pl/Kasy_fiskalne i skorzystać z ciekawych rabatów.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home