Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 17 maj 2019 21:11

Rodzinny weekend - gdzie warto go spędzić?

Wraz z nadejściem wiosny wszystko budzi się do życia, zaczynamy planować aktywnie weekendy. Zazwyczaj całymi rodzinami. Wspólne spędzanie czasu zbliża i zacieśnia więzi rodzinne – zwłaszcza, jeśli ten czas jest wypełniony rozrywkami atrakcyjnymi dla wszystkich. Jakie kierunki rodzinnych wypadów są obecnie najpopularniejsze?

Gdzie ruszyć z rodziną na weekend?

Jeśli dysponujemy tylko jednym weekendem, bez dodatkowego urlopu trudno jest zaszaleć z odległością w przypadku rodzinnego wypadu. Warto więc poszukać atrakcyjnych miejsc w bliższej okolicy. Tu zdecydowanie łatwiej mają mieszkańcy południowej Polski. Atrakcyjne do zwiedzania są nie tylko stolice Małopolski, czy Górnego Śląska, ale również ich okolica. Urokliwe zakątki Jury Krakowsko- Częstochowskiej stanowią popularny kierunek wycieczek rowerowych. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy wspinaczki, a nawet wędkarze. W sezonie jednak jedną z największych atrakcji regionu jest największy park rozrywki w Polsce – Energylandia. Świadczą o tym pękające w szwach zwłaszcza w weekendy okoliczne hotele Zator . Przeżywają one w sezonie prawdziwe oblężenie turystów z całej Polski, co nie odstrasza mieszkańców regionu. Oni również chętnie spędzają czas z dziećmi szalejąc na rollercoasterach.

Atrakcje dla miłośników kultury

Jeśli od krzyków euforii i strachu, jakie słychać przez cały dzień w parku rozrywki wolimy ciszę i obcowanie ze sztuką, warto zrobić sobie wycieczkę po zabytkach Krakowa. Nawet mieszkańcy tego miasta, mając je na co dzień, odkrywają za każdym razem coś atrakcyjnego. Każdy weekend to nowe imprezy kulturalne, będące prawdziwą ucztą dla miłośników kultury i sztuki. Z tego właśnie powodu Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Tym bardziej warto je poznać na nowo i docenić mieszkając niedaleko.

Góry o „rzut kamieniem”

Stosunkowo niedaleko Krakowa położone jest Zakopane, stanowiące punk wypadowy w Tatry. Wprawdzie "zakopianka" wciąż straszy korkami, jednak wyjeżdżając odpowiednio wcześnie, można uniknąć największego tłoku i cieszyć się widokiem gór przez cały weekend delektując się przysmakami regionalnej kuchni.

Home