Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Używane wózki widłowe - szansą na rozwój Twojego biznesu!

Systematycznie z roku na rok zwiększa się liczba rejestrowanych wózków widłowych. Tendencja ta ma oczywisty związek, a także jest bezpośrednim wynikiem wysokiego popytu i podaży powierzchni magazynowych oraz przemysłowych. Niebagatelną rolę na rynku sprzedaży sprzętów pełnią od lat także używane wózki widłowe.

 

Polska gospodarka dzięki dynamicznemu rozwojowi wciąż poszukuje nowych rozwiązań logistycznych, dostosowanych do potrzeb zmieniającego się rynku oraz stale rosnących oczekiwań przedsiębiorców. Jednym z takich rozwiązań jest inwestowanie w dobrej jakości używane wózki widłowe.

Dlaczego używane wózki widłowe?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest główna przewaga wózków używanych nad nowymi. Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna - główny atut używanego sprzętu stanowi jego konkurencyjna, niska cena.
Oczywiście, w przypadku przedsiębiorców nastawionych stricte na kupno nowego sprzętu istnieje kilka alternatywnych możliwości finansowania zakupu (rozłożenie kosztów na raty czy leasing), jednak zdecydowanie atrakcyjniej przedstawia się oferta kupna używanych wózków widłowych. Tym bardziej, iż używane pojazdy pochodzące od dealerów marki mogą być nawet o 50% tańsze niż ich fabrycznie nowe odpowiedniki.

Dla kogo używane wózki widłowe?

dla-kogo-uzywane-wozki-widlowe

Używane wózki widłowe są bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie w kilku przypadkach. Nabycie niezbędnego sprzętu do firmy niewielkim kosztem sprawdzi się np w:

 • początkujących biznesach o niewielkim kapitale startowym;
 • niewielkich firmach, rodzinnych biznesach itp;
 • dużych zakładach pracy, gdzie niezbędne są duże ilości sprzętu, pracującego jednocześnie na jednej zmianie;
 • miejscach, gdzie wózki wykonują ciężkie prace w trudnych warunkach i często ulegają awariom z tego tytułu.

Oznacza to tak naprawdę, że używany wózek widłowy może przydać się każdemu przedsiębiorcy, niezależnie od branży, wielkości czy charakteru firmy.

Gdzie szukać używanych wózków widłowych?

Od lat klienci kupujący używane wózki widłowe wśród najbardziej wiarygodnych źródeł zakupu tego typu sprzętu wymieniają, takie jak tutaj, składy używanych wózków widłowych. Najbardziej cenione są oczywiście te, będące już wiele lat na rynku, o ugruntowanej pozycji. Są one chętnie wybierane ze względu na swoje profesjonalne, kompleksowe podejście. Składy wózków widłowych proponują między innymi:

 • nowy i używany sprzęt;
 • atrakcyjne możliwości finansowania;
 • wynajem wózków widłowych;
 • usługi serwisowe;
 • możliwość nabycia dedykowanego osprzętu i części zamiennych do wózków;
 • atrakcyjne rabaty i zniżki dla stałych klientów;
 • gwarancję na zakup (także w przypadku używanych wózków widłowych).

Przy wyborze innego źródła zakupu niż oficjalne składy wózków widłowych, wzrasta ryzyko związane z zakupem pojazdów. Warto wtedy dokładnie przyglądać się nie tylko wiarygodności ofert, ale i ogólnemu stanowi technicznemu pojazdu. Poniżej prezentujemy najważniejsze, naszym zdaniem, elementy, które warto poddać wstępnej ocenie podczas wyboru używanego wózka widłowego.

Co sprawdzić wybierając używany wózek widłowy?

co-sprawdzic-wybierajac-uzywane-wozki-widlowe

Przed zakupem konkretnego modelu używanego wózka widłowego należy dokładnie zbadać jego stan techniczny, prześledzić historię użytkowania i sprawdzić, czy posiada niezbędne stosowne dokumenty oraz uprawnienia (czy był zarejestrowany i dopuszczony do użytkowania).
Jeśli chodzi o sam stan techniczny, poza pobieżnymi wizualnymi oględzinami, warto przyjrzeć się bliżej także kilku innym elementom:

 • silnik - po uruchomieniu powinien wydawać równomierny dźwięk, sprawdź także czy w trakcie jego pracy nie powstają żadne wycieki. Poza tymi dwoma objawami niepokojąca jest również nienaturalna, wzmożona emisja spalin, czy problemy z odpaleniem pojazdu;
 • akumulator - dokładnie przyjrzyj się, czy na jego powierzchni nie widać niewielkich białych lub zielonych kryształków, które świadczyłyby o zasiarczeniu. Zaniepokoić powinny także wypukłe cele, które sugerują, iż akumulator pracował intensywnie przez długi czas;
 • hamulce - na krótkim odcinku, przetestuj czy działają prawidłowo;
  maszt - w jego przypadku zaniepokoić powinien nieprawidłowy przechył, świadczący prawdopodobnie o nieprzestrzeganiu maksymalnej dopuszczalnej wartości unoszonych ładunków przez poprzedniego właściciela pojazdu;
 • widły - nie powinny być wygięte ani pęknięte, choć warto mieć na uwadze, iż jest to element wymienny, który można łatwo dokupić. Zużycie wideł dopuszczonych do użytkowania, nie może być większe niż 10% ich początkowej grubości (jednocześnie nie powinno przekraczać 5 mm.);
 • opony - tak samo jak widły są jednym z najczęściej wymienianych elementów w widlakach. Nie powinny być uszkodzone ani odkształcone. Do wymiany kwalifikuje je także rozwarstwienie lub pęknięcie lub przekroczenie głębokości rzeźby bieżnika o wartości 16 mm i większej;
 • nadwozie - niepokojące jest, gdy posiada wgniecenia lub ślady rdzy.

Wymienione powyżej elementy stanowią zaledwie część z tego, co powinno zostać sprawdzone przed zakupem używanego wózka widłowego. Ważne, aby przed ostatecznym dopięciem transakcji, wykonać także próbną jazdę testową oraz sprawdzić jak pojazd radzi sobie z wykonywaniem manewrów i unoszeniem ładunków.
Dokładne sprawdzenie i przetestowanie pojazdu pozwala na rozeznanie się w sytuacji i podjęcie decyzji:
- czy zakup danego używanego wózka widłowego będzie opłacalny;
- czy ewentualne naprawy, wymiany części lub renowacje sprzętu będą wymagały nakładów finansowych, którym można sprostać;
- czy stan wózka pozwala na to, aby przeszedł on przegląd i został zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Podsumowanie

wozki-widlowe-uzywane-podsumowanie

Wybór używanych wózków widłowych może okazać się bardzo dobrym i rozsądnym posunięciem, pozwalającym zaoszczędzić firmie nawet do 50% pierwotnej ceny rynkowej wózka widłowego. Dla wielu przedsiębiorstw, zakup tańszego pojazdu jest jedyną szansą na usprawnienie pracy oraz rozwój biznesu.

Home