Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Palety w punktach skupu – czy warto z nich korzystać?

Transport i przechowywanie towarów zdecydowanie ułatwiają palety. Korzysta się z nich w sklepach, wszelkiego rodzaju hurtowniach i magazynach, czyli wszędzie tam, gdzie ilość produktów jest duża. Przydają się w sytuacji, gdy mamy do czynienia z dużymi, ale nieporęcznymi rzeczami. Gdzie warto kupować palety, aby zakup był opłacalny? Czy można zarobić na sprzedaży niepotrzebnych palet?

Rodzaje palet

Palety mogą być wykonane z różnych materiałów, ale produkuje się je głównie z drewna. Ich konstrukcja pozwala na bezproblemowe podnoszenie przy pomocy wózków widłowych. Odwiedzając skup palet poznań, można się przekonać, że odpowiednio przystosowane platformy mogą różnić się wielkością, lecz wiele palet ma identyczny rozmiar i konstrukcję. Ze względu na zastosowanie w magazynach są standaryzowane, co oznacza, że produkuje się je w określonych wymiarach. Wymiary różnią się jednak na poszczególnych kontynentach. Palety z oznaczeniem EUR to tzw. europalety. Jeżeli palety tego rodzaju przestają być potrzebne, pomocą służy skup palet euro. Należy mieć świadomość, że europalety podlegają ścisłej kontroli jakości. Muszą być produkowane według wytycznych i odpowiednio oznaczone. Celem jest zapobieganie produkcji podróbek. Palety mające licencje powinny mieć wypalone symbole EUR i EPAL. Nieprzestrzeganie obowiązujących zasad przez producentów i firmy zajmujące się naprawą grozi utratą licencji. Oprócz europalet dostępne są również inne palety, które różnią się nie tylko wielkością, ale również grubością desek i odstępami pomiędzy deskami. Oferta www.tefra.com.pl obejmuje palety dostosowane do różnych potrzeb klientów.

 

Palety jednorazowe – kiedy warto skorzystać?

Paleta, na której można zauważyć wyraźne uszkodzenia nie może być traktowana jako europaleta. Również paleta naprawiana przez firmę, która nie ma licencji na naprawę nie zostanie zakwalifikowana do tej kategorii. W takiej sytuacji mamy do czynienia z paletami jednorazowymi. Nie wszyscy przedsiębiorcy potrzebują palet wielokrotnego użytku, dlatego w niektórych sytuacjach warto sprawdzić sprzedaż palet poznań, gdzie są dostępne także palety jednorazowe w niższej cenie. Cena jest zależna od konkretnego punktu zajmującego się skupem i sprzedażą palet.

 

Skup i sprzedaż palet – opłacalność oraz jakość

W niektórych firmach palety są używane nieustannie, a czasem potrzebne są w wyjątkowych sytuacjach. Niekiedy korzystają z nich również osoby prywatne, np. podczas budowy domu. Jeżeli palety potrzebne są jedynie przez krótki okres czasu, warto odwiedzić skup palet, aby je sprzedać. Nieużywane palety będą zabierać jedynie miejsce, a gdy je oddamy, zyskamy dodatkową gotówkę. Zarobek nie jest wysoki, ponieważ palety są skupowane w niskiej cenie. Punkty skupu zarabiają na pozyskiwaniu palet, a następnie ich sprzedaży. Zysk to różnica pomiędzy ceną kupna i sprzedaży, dlatego klienci za sprzedaż palet otrzymują niewielkie sumy pieniędzy. Jeżeli potrzebne są nowe palety, można też oddać stare i dzięki temu otrzymać nowe w obniżonej cenie.

Home