Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 23 maj 2019 21:57

Młodzież z Suchej przebiła… chorwackich, "nudnych" grajków

"Na Placu Narodowym odbyła się przyjemna muzyczna przerwa od zwykłych muzyków ulicznych. Zamiast tego trochę nudnego brzmienia mandoliny i gitary, prawdziwym miodem dla uszu była orkiestra dęta i smyczkowa z Polski” – tak portal zadarski.hr opisał występ uczniów szkoły muzycznej z Suchej Beskidzkiej w Zadarze w Chorwacji.

Uczniowie ze Szkoły Muzycznej I st. w Suchej Beskidzkiej wystąpili w chorwackim Zadarze ma Placu Narodowym w ramach wycieczki na Chorwację. Na wyprawę wyjechały orkiestry dęta oraz smyczkowa pod opieką nauczycieli z naszej szkoły. Młodzi muzycy znaleźli okazję, by zaprezentować swoje umiejętności, o czym pisała lokalna prasa!

„Hity taneczne, takie jak „Mambo nr 5” i „YMCA”, klasyki takie jak „New York, New York” czy „La, La, Landa”, trafiły na przechodniów, gdy tylko zdali sobie sprawę, że atmosfera plenerowego koncertu przygotowanego ad hoc została stworzona przez dzieci z podstawowej szkoły muzycznej z Suchej Beskidzkiej, które podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej wybrały Chorwację i Zadar” – czytamy w artykule.

Jak dodał autor, mieszkańcy i turyści, korzystając również z pięknej pogody, dali się porwać rytmom granym przez młodzież z powiatu suskiego.

 

Home