Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 08 czerwiec 2019 08:20

Zuzanna Ocieczek - sukces wokalny i językowy

6 czerwca 2019 r. odbył się w Rabce finał IV Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej SUPERSTAR 2019. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Zuzanna Ocieczek. Zuzia już niejednokrotnie prezentowała swój talent muzyczny na różnych festiwalach i konkursach. Tym razem, posługując się mową Goethego, wyśpiewała drugie miejsce zostawiając w tyle pozostałych 23 uczestników i ustępując pola tylko jednej osobie.

 

            Już po raz czwarty Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Koło Jordanów zorganizowało Małopolski Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Eliminacje przeprowadzone w marcu wyłoniły 25 finalistów, którzy mieli szansę zaprezentować swoje talenty w Amfiteatrze w Rabce. Poziom konkursu i jego uczestników był bardzo wysoki. Dla naszej uczennicy poziom trudności był większy, gdyż nie uczy się ona jeszcze języka niemieckiego w szkole a zmierzenie się z obcojęzycznym tekstem potraktowała hobbistycznie. Włożony trud oraz talent wokalny zaowocowały zajętym wysokim drugim miejscem.

            Serdecznie gratulujemy naszej finalistce i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

 

Magdalena Potempa

Home