Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 11 czerwiec 2019 22:04

Wielki sukces Julii Janik

W listopadzie 2018 r. czworo uczniów VII i VIII klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawicy wzięło udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego.  Konkurs ten organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

 

Uczennice podjęły nie lada wyzwania, próbując swych sił przy rozwiązywaniu testu, w którym znajdowały się bardzo trudne zadania z zakresu wiedzy o Polsce pod hasłem „Cudze chwalimy, swego nie znamy … geografia Polski bez tajemnic”. Do rejonowego etapu zakwalifikowały się trzy uczennice. Aby przejść do następnego etapu –wojewódzkiego, należało otrzymać co najmniej 70 % punktów możliwych do uzyskania.  Dokonała tego uczennica klasy VIII B– Julia Janik (zdobyła 80 % punktów).

Teraz Julia  przygotowuje się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 marca bieżącego roku.

Mówiąc o Julii, należy  powiedzieć, że wzięła ona również udział w szkolnym i rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Nie było to łatwe zadanie, bo aby dobrze się przygotować, należało przeczytać książki i poznać inne utworu literackie tj. wiersze i piosenki oraz filmy, poznać ich treść, przesłanie i wartości z nich płynące.  

Przygotowanie się do dwóch konkursów wymaga odwagi i determinacji oraz wielkiego samozaparcia. Dzięki tym cechom Julia sięga po najwyższe laury.

JULKA została laureatem Małopolskiego Konkursu Geograficznego, znalazła się w grupie 23 uczniów z całego województwa małopolskiego, a jej wynik uplasował  ją na 6 miejscu ( na 160 pkt. zdobyła 144 to jest 90 %).

 

       3 kwietnia 2019 roku (środa)  o godzinie 11.00 w Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w  Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów  szkół   podstawowych   w roku szkolnym 2018/2019,  wzięła w  niej udział  p. Małgorzata Pacyga (nauczyciel geografii)  wraz z mamą Julki (Julka w tym dniu reprezentowała szkołę na zawodach sportowych).

Julii ułatwi to start do swojej wymarzonej szkoły średniej, gdyż na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej uzyska dodatkowe punkty.

Małgorzata Pacyga

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home