Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 13 czerwiec 2019 13:34

(VIDEO, FOTO) Jubileuszowy Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera za nami

Po raz dziesiąty na obiektach koło Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie (czyli dawnego Gimnazjum nr 1) odbył się lekkoatletyczny miting im. Zdzisława Najdera. Konkurencje, w których rywalizują uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich są niezmienne – bieg na 60 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą.

Organizatorami memoriału byli: Zespół Szkoły  i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie, klub UKS Bieganie.pl Stryszawa, Gmina Stryszawa i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Imprezę wsparli również: Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej, Spółdzielnia Uczniowska działająca przy ZSiSM w Stryszawie oraz Pan Bogusław Kołodziejczyk.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów (11.06.2019) obecni byli: Barbara Najder, wdowa po zmarłym Zdzisławie Najderze, Ryszard Hadka – przewodniczący Rady Powiatu Suskiego, Rafał Lasek – wójt gminy Stryszawa, Zygmunt Ormaniec – dyrektor ZSiSM Stryszawa, Krystyna Wajdzik – przewodnicząca Rady Gminy Stryszawa, Katarzyna Kołodziejczyk – prezes Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej.

Sylwetkę zmarłego w 2009 roku Zdzisława Najdera (m.in. przewodniczącego Rady Powiatu, dyrektora gimnazjum w Stryszawie, organizatora wielu imprez sportowych na terenie powiatu, trenera lekkoatletyki, druha, ratownika, sędziego w Amatorskiej Lidze Powiatu Suskiego) przypomniał jego były podopieczny, pomysłodawca mitingu Rafał Kukla.

Zawody z jednej strony szkolne, ale z drugiej strony wielu z uczniów ze szkół z naszego terenu ma już na swoim sukcesy w zawodach rangi mistrzostw Polski. Oni też zdominowali miting. Tak zresztą jest co roku.

W konkurencji pchnięcia kulą w kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjna była Julia Przybyś (ZS Zembrzyce), która osiągnęła wynik 12,38. Julia w 2018 roku zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą w MP U-17.

 

W biegu na 60 m w kategorii szkół średnich najlepszy wynik (6,89 s) osiągnął Jakub Pietrusa (LO Sucha Beskidzka). Mieszkaniec Stryszawy jest brązowym medalistą MP na dystansie 200 metrów, a kilka dni temu został brązowym medalistą MP w sztafecie mieszanej (4×400 metrów) (ZOBACZ: Sztafeta z UKS Bieganie.pl trzecia w mistrzostwach Polski!)

 

Wśród dziewcząt najszybsza na 60 metrów oraz w skoku w dal była Zuzanna Burliga (LO Sucha Beskidzka). Zuzia również była członkiem wspomnianej sztafety mieszanej 4×400 metrów (podobnie jak triumfator w biegu na 60 m, skoku w dal oraz pchnięcia kulą w kategorii szkół podstawowych Maciej Sikora).

Skok w dal na odległość 6,48 dał Kamilowi Wajdzik (ZS Goetla Sucha Beskidzka) bezapelacyjne zwycięstwo. Kamil jest aktualnym mistrzem Polski w skoku w dal juniorów młodszych . 6,48 – o mały włos, a przeskoczyłby piaskownicę, co widać na filmiku poniżej.

 

Na zakończenie zawodów wręczane były pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Najlepszych sportowców memoriału nagradzali: Barbara Najder, Janusz Kociołek – naczelnik Wydziały Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy oraz Zygmunt Ormaniec.

Puchary za najbardziej wartościowe wyniki odebrali: Julia Przybyś, Jakub Pietrusa i Maciej Sikora.

IX MITING IM. ZDZISŁAWA NAJDERA – 07.06.2018 – STRYSZAWA

Bieg na 60 m dziewcząt szkoły podstawowe:

1. Magdalena Dyduch (ZSP Lachowice) - czas: 8,33

2. Emilia Sikora (ZSiSM Stryszawa) - czas: 8,59

3. Emilia Skowron (ZSiSM Stryszawa) - czas: 8,64

4. Weronika Semik (ZSiSM Stryszawa) - czas: 8,69

5. Weronika Polak (ZSiSM Stryszawa) – czas: 8,79

6. Anna Pietrusa (ZSiSM Stryszawa) – czas: 8,89

7. Agata Sikora (SP2 Stryszawa) – czas: 9,11

8. Gabriela Bajcer (SP1 Sucha B.) – czas: 9,17

9. Paulina Mamcarz (SP1 Sucha B.) – czas: 9,28

10. Ewelina Hutniczak (ZSiSM Stryszawa) – czas: 9,34

11. Karolina Wala (ZSiSM Stryszawa) – czas: 9,35

12. Oliwia Habowska (SP1 Sucha B.) – czas: 9,36

13. Zuzanna Spyrka (ZSiSM Stryszawa) – czas: 9,86

14. Klaudia Grygiel (SP2 Stryszawa) – czas: 10,04

Bieg na 60 m dziewcząt szkoły średnie:

1. Zuzanna Burliga (LO Sucha B.) - czas: 8,24

2. Patrycja Pochopień (ZS Witosa Sucha B.) - czas: 8,26

3. Aleksandra Skowron (LO Sucha B.) - czas: 8,84

4. Katarzyna Wątroba (ZS Witosa Sucha B.) - czas: 9,22

Bieg na 60 m chłopcy szkoły podstawowe:

1. Maciej Sikora (ZSiSM Stryszawa) - czas: 7,12

2. Rafał Ożóg (SP Żarnówka) - czas: 7,38

3. Kamil Król (SP1 Sucha B.) - czas: 7,44

4. Rafał Ożóg (SP Żarnówka) - czas: 7,42

5. Łukasz Spyrka (SP1 Sucha B.) – czas: 7,72

6. Jakub Niedźwiedź (SP1 Sucha B.) – czas: 7,76

7. Nikodem Bania (SP2 Stryszawa) – czas: 7,91

Bieg na 60 m chłopców szkół średnich:

1. Jakub Pietrusa (LO Sucha B.) - czas: 6,89

2. Szymon Barzycki (LO Sucha B.) - czas: 7,35

3. Grzegorz Janiczak (ZS Goetla Sucha B.) - czas: 7,87

4. Szymon Rusin (LO Sucha B.) - czas: 8,10

5. Sebastian Konior (LO Sucha B.) – czas: 8,18

6. Szymon Kotlarski (ZS Witosa Sucha B.) – czas: 8,48

Skok w dal dziewcząt szkoły podstawowe:

1. Emilia Sikora (ZSiSM Stryszawa) - odległość: 4,36

2. Ewelina Hutniczak (ZSiSM Stryszawa) - odległość: 3,82

3. Paulina Mamcarz (SP1 Sucha B.) - odległość: 3,76

4. Weronika Polak (ZSiSM Stryszawa) - odległość: 3,69

5. Anna Pietrusa (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,66

6. Agata Sikora (SP2 Stryszawa) – odległość: 3,62

7. Oliwia Habowska (SP1 Sucha B.) – odległość: 3,50

8. Weronika Semik (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,48

    Karolina Wala (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,48

10. Amelia Popielarczyk (SP2 Stryszawa) – odległość: 3,34

11 Zuzanna Spyrka (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,30

12. Gabriela Bajcer (SP1 Sucha B.) – odległość: 3,07

Skok w dal dziewcząt szkoły średnie:

1. Zuzanna Burliga (LO Sucha B.) - odległość: 4,28

2. Patrycja Pochopień (ZS Witosa Sucha B.) - odległość: 4,26

3. Katarzyna Wątroba (ZS Witosa Sucha B.) - odległość: 4,09

4. Aleksandra Kuś (LO Sucha B.) - odległość: 3,89

5. Gabriela Paczka (LO Sucha B.) – odległość: 3,85

Skok w dal chłopców szkoły podstawowe:

1. Maciej Sikora (ZSiSM Stryszawa) - odległość: 5,58

2. Rafał Ożóg (SP Żarnówka) - odległość: 5,24

3. Nikodem Bania (SP2 Stryszawa) - odległość: 5,11

4. Kamil Król (SP1 Sucha B.) - odległość:5,08

5. Kacper Barzyczak (SP1 Sucha B.) – odległość: 4,79

6. Łukasz Spyrka (SP1 Sucha B.) – odległość: 4,76

7. Jakub Niedźwiedź (SP1 Sucha B.) – odległość: 4,74

8. Miłosz Rusin (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 4,36

9. Marcin Bachul (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,88

Skok w dal chłopców szkoły średnie:

1. Kamil Wajdzik (ZS Goetla Sucha B.) - odległość: 6,48

2. Jakub Pietrusa (LO Sucha B.) - odległość: 5,82

3. Szymon Rusin (LO Sucha B.) - odległość: 4,39

Pchnięcie kulą dziewcząt szkoły podstawowe:

1. Julia Przybyś (ZS Zembrzyce) - odległość: 12,38

2. Marcelina Bisaga (ZSiSM Stryszawa) - odległość: 9,48

3. Natalia Polak (ZSP Lachowice) - odległość: 9,22

4.Klaudia Głuszek (ZSiSM Stryszawa) - odległość: 8,27

5. Oliwia Polak (SP1 Sucha B.) – odległość: 7,24

6. Klaudia Pająk (SP2 Stryszawa) – odległość: 6,85

7. Weronika Błachut (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 6,59

Pchnięcie kulą dziewcząt szkoły średnie:

1. Zuzanna Burliga (LO Sucha B.) - odległość: 9,07

2. Daria Wala (LO Sucha B.) - odległość: 8,08

3. Patrycja Matyja (LO Sucha B.) - odległość: 7,70

Pchnięcie kulą chłopców szkoły podstawowe:

1. Maciej Sikora (ZSiSM Stryszawa) - odległość: 9,53

2. Konrad Spyrka (ZSP Lachowice) - odległość: 9,40

3. Konrad Sikora (ZSP Lachowice) - odległość: 9,20

4. Bartłomiej Okrzesik (SP2 Stryszawa) - odległość: 8,73

5. Rafał Ożóg (SP Żarnówka) – odległość: 8,57

6. Marcin Bachul (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 8,12

7. Szymon Kraszewski (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 7,77

8. Tomasz Kłapyta (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 7,58

9. Michał Sobański (SP1 Sucha B.) – odległość: 7,19

Pchnięcie kulą chłopców szkoły średnie:

1. Kamil Wajdzik (ZS Goetla Sucha B.) - odległość: 12,25

2. Mateusz Stachnik (LO Sucha B.) - odległość: 11,36

3. Szymon Fidelus (ZS Witosa Sucha B.) - odległość: 10,38

4. Jakub Pietrusa (LO Sucha B.) - odległość: 10,18

5. Radosław Malaga (LO Sucha B.) – odległość: 9,51

6. Szymon Kotlarski (ZS Witosa Sucha B.) – odległość: 9,33

asdasdasdasdas