Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 24 czerwiec 2019 22:50

Gdzie na wakacje 2019? 3 miejscowości w Polsce, które warto odwiedzić

Napisał

Wakacje już za pasem, a Ty nadal nie wiesz, gdzie wyjechać? Szeroki wybór oraz różnorodność wakacyjnych kierunków przyprawia o ból głowy! Jeśli nie masz zamiaru wyjeżdżać za granicę i szukasz spokojnej miejscowości na wakacje 2019 w Polsce, to być może zainteresują Cię nasze propozycje!

W naszym zestawieniu przygotowaliśmy trzy propozycje różnych kierunków, w których warto wybrać się na tegoroczne wakacje. Biorąc pod uwagę atrakcje turystyczne, noclegi oraz sprzyjającą odpoczynkowi okolice doszliśmy do wniosku, że na wakacje 2019 warto wybrać się do Ostrołęki, Przemyśla oraz Rytra. Co mogą zaoferować turystom te miejscowości?

Ostrołęka – główny ośrodek Kurpiowszczyzny

Miejscowość warto odwiedzić chociażby ze względu na zabytkowe miasto. Tereny Puszczy Zielonej oraz Puszczy Białej, czyli region, w którym leży Ostrołęka, zamieszkują Kurpie. W Ostrołęce możesz przyjrzeć się bogatej kulturze Kurpiów, którą pielęgnują współcześni mieszkańcy. Podczas wakacji na Kurpiowszczyźnie poznasz bartnictwo i tkactwo Kurpiów oraz ich tradycje i kulturę obyczajową. Będziesz miał też okazje zobaczyć barwne stroje kurpiowskie oraz dowiedzieć się czegoś o kurpiowskiej gwarze. Miasto leży nad rzeką Narwią, przy drogach krajowych 53 i 61, co oznacza, że nie będziesz miał problemów z dojazdem. Noclegi Ostrołęka oferuje już od 15 złotych. W sezonie letnim pogoda w Ostrołęce będzie oscylowała między 25 a 30°C, co oznacza, że podczas wakacji będzie mógł bez obaw wybrać się na rowerowe oraz piesze wycieczki.

Przemyśl – podkarpacki Rzym

Przemyśl to historyczne miasto, położone w województwie podkarpackim. Znajduje się na obu brzegach rzeki San. Miejscowość znajduje się na południowy wschód od Rzeszowa, niedaleko granicy z Ukrainą. To podkarpackie miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chętnie odwiedzają zabytki architektoniczne. W Przemyślu na Wzgórzu Zamkowym znajdziesz renesansowy Zamek Kazimierzowski, który powstał w XIV wieku za czasów Kazimierza Wielkiego. W tym zamku działał najstarszy polski teatr amatorski pod patronatem Aleksandra Fredry. Będąc w Przemyślu, warto zobaczyć forty Twierdzy Przemyśl, które znajdują się na trzecim miejscu największych fortów w Europie. Miasto Przemyśl noclegi oferuje w obrębie węzłów drogowych, które przecinają miasto. Ceny za kwaterę mieszczą się w przedziale od 35 do około 60 złotych w zależności od wybranego terminu wakacji.

 

Rytro – małopolska miejscowość nad Popradem

Rytro to miejscowość górska, położona w Beskidzie Sądeckim w województwie małopolskim. Rytro leży pomiędzy Starym Sączem a Piwniczną-Zdrój w dolinie Popradu. Na terenie Rytra znajdują się ruiny zamku na Górze Zamkowej oraz Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Ryterski Raj, w którym w okresie letnim organizowane są kolonie i półkolonie dla dzieci. Jeśli chodzi o kwatery dla turystów, to miejscowość Rytro noclegi oferuje przede wszystkim w dolinie malowniczego potoku Roztoczanka. Miejscowość jest położona przy drodze krajowej nr 87 w pobliżu Piwnicznej-Zdrój (8 km), Nowego Sącza (19 km) i Limanowej (37 km).

asdasdasdasdas