Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 27 czerwiec 2019 13:54

Od zawodów gminnych do wicemistrzostwa Małopolski! Brawa dla dziewcząt z SP Juszczyn!

Fantastyczną przygodę z piłką nożną mają za sobą uczennice SP Juszczyn - najpierw jesienią zajęły czwarte miejsce w finale wojewódzkim w halową piłkę nożną, a kilkanaście dni temu również w finałowym turnieju o mistrzostwo naszego województwa w piłkę nożną, ale już na zielonej trawie, zajęły miejsce drugie. 

W ramach współzawodnictwa sportowego szkół,, które w naszym powiecie organizowane jest przez Starostwo Powiatowe, od roku szkolnego 2018/2019 wprowadzono do kalendarza piłkę nożną dziewcząt szóstek (5+bramkarz) w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci (2006 i młodsi).  

Uczennice z Juszczyna solidne przetarcie z piłką nożną miały podczas zawodów w halową piłkę nożną, które odbyły się jeszcze w 2018 roku. Zawodniczki z Juszczyna po wygranej w finale powiatowym oraz rejonowym (z mistrzyniami powiatów: myślenickiego, tatrzańskiego oraz nowotarskiego) zameldowały się w zawodach wojewódzkich. 27 listopada w Nowym Sączu juszczynianki zajęły miejsce trzeci, co już wtedy można było uznać za wielki sukces. Jak się okazało, kilka miesięcy później nadszedł kolejny, jeszcze większy sukces.

Piłkarki z SP Juszczyn po wygranej w zawodach gminnych z SP1 Maków Podhalański, finale powiatowym z SP1 Sucha Beskidza, udały się do Nowego Targu na półfinał wojewódzki. Tam pozostawiły w pokonanym polu drużyny z: ZSP Nidek (powiat wadowicki), SP Piotrowice (powiat oświęcimski), ZPO Wiśniowa (powiat myślenicki) i SP4 Zakopane (powiat tatrzański).

W finale wojewódzkim, który odbył się 14 czerwca w Limanowej, na zawodniczki z Juszczyna czekały drużyny z: ZSP Nidek, SP Rożnów (powiat nowosądecki) oraz SP1 Kamienica (powiat limanowski).

W pierwszym turniejowym spotkaniu uczennice z Juszczyna wygrały z ZSP Nidek 5:0. W drugim spotkaniu ich przeciwniczkami była drużyna z SP1 Kamienica. Ten mecz wygrały podopieczne Agnieszki Stasik 4:2. Przed ostatnim meczem z Rożnowem (wygrana, porażka) zawodniczkom z Juszczyna wystarczał remis do sięgnięcia po prymat w województwie. -  Emocje sięgały zenitu, mecz był bardzo zacięty - mówi Stasik. Nie ominęły drużyny z Juszczyna kontuzje, bo właśnie w meczu z Rożnowem plac gry jeszcze w pierwszej połowie musiała opuścić jedna z podstawowych zawodniczek linii obrony. 

Ostatecznie to Rożnów wygrał 3:1. Na koniec zawodów trzeba było stworzyć małą tabelkę z udziałem szkół z Juszczyna, Rożnowa oraz Kamienicy. Każda z drużyn miała jedno zwycięstwo i jedną porażkę na swoim koncie. -  Po przegranej z Rożnowem były jeszcze większe emocje, bo czekaliśmy, które miejsce ostatecznie zajmiemy. Dziewczyny były w euforii, gdy okazało się, że mamy II miejsce, ponieważ pierwsza informacja mówiła o 3 miejscu. Ponowne przeliczenie punktów zgodnie z regulaminem dało nam wicemistrzostwo. Powrót z Limanowej do Juszczyna  był bardzo radosny i rozśpiewany - podsumowuje Agnieszka Stasik.

Sukces zawodniczek z Juszczyna w piłce nożnej nie jest jedyny na szczeblu wojewódzkim, jeżeli chodzi o szkoły z naszego powiatu w roku szkolnym 2018/2019. Chłopcy z SP Toporzysko zajęli miejsce piąte w finale wojewódzkim w halową piłkę nożną. Dziewczyny z ZSP Lachowice również w zawodach wojewódzkich zostały uplasowane na tej samej pozycji. Drużyna chłopców z ZS Goetla Sucha Beskidzka zajęła z kolei miejsce czwarte w zawodach wojewódzkich. 

FINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT - IGRZYSKA DZIECI 2018/2019 - 14.06.2019 - LIMANOWA

 

 

 

asdasdasdasdas
Home