Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Wózki widłowe wysokiego składowania

Zadania realizowane przez wózki widłowe wysokiego składowania należą do najbardziej złożonych, ale też kluczowych z perspektywy funkcjonowania całego magazynu. Od parametrów tego typu wózków widłowych zależy nie tylko szybkość oraz wydajność poszczególnych procesów, ale również bezpieczeństwo składowanych towarów, a przede wszystkim bezpieczeństwo osoby obsługującej dany wózek widłowy wysokiego składowania.

Zadania realizowane przez wózki widłowe wysokiego składowania

Wózki widłowe wysokiego składowania przeznaczone są przede wszystkim to prac związanych z transportem pionowym. Wózki widłowe tego typu mogą podnosić ładunek na wysokość przekraczającą 17 metrów oraz pracować w wąskich korytarzach roboczych. System składowania oparty na tego typu rozwiązaniu charakteryzuje się zazwyczaj dużą wydajnością. Wyróżniamy dwa podstawowe typu wózków widłowych wysokiego składowania:

  • wózek widłowy z operatorem unoszonym wraz z ładunkiem, czyli tzw. wózki systemowe VNA,

  • wózek Reach Truck znany również jako wózek widłowy boczny, gdzie operator zajmuje pozycję bokiem w stosunku do kierunku jazdy, dzięki czemu obrys wózka zostaje zredukowany do minimalnych rozmiarów, a co za tym idzie wózek widłowy może pracować w wąskim korytarzu roboczym,

Należy pamiętać, że mówimy tutaj o zaawansowanym technicznie sprzęcie, posiadającym cały szereg systemów mających za zadanie poprawić bezpieczeństwo oraz usprawnić pracę operatora. Sprawdź wózki widłowe elektryczne w ofercie jednego z największych producentów wózków widłowych na świecie, firmy Crown.

Uprawnienia na wózki widłowe wysokiego składowania

Operator, który chciałby pracować obsługując wózki widłowe wysokiego składowania powinien posiadać odpowiednie uprawnienia. Wózki Reach Truck wymagają uprawnień kategorii IIWJO, natomiast wózki systemowe IWJO. W celu otrzymania rzeczowych uprawnień należy zdać egzamin państwowy UDT.

Wózki widłowe wysokiego składowania w ofercie Crown

Wózki widłowe elektryczne to domena amerykańskiej marki Crown. Crown to jeden z największych producentów wózków widłowych na świecie, a za jakość wózków widłowych na europejski rynek odpowiadają zakłady produkcyjne marki ulokowane w niemieckiej Bawarii. Crown posiada w swojej ofercie zarówno wózki systemowe jak i wózki Reach Truck.

Wózek Reach Truck Crown

Wózki Reach Truck Crown to udźwig nominalny do 2.0 t i maksymalna wysokość podnoszenia przekraczająca 13 metrów. Przed inwestycją w tego typu sprzęt należy dokładanie przeanalizować procesy jakie zachodzą w obrębie systemu składowania oraz warunki wewnątrz magazynu. Może się np. okazać, że zbyt wysoki maszt wózka Reach Truck w stanie złożonym uniemożliwia przejazd przez drzwi czy też tunele w regałach, a rozłożony haczy o elementy konstrukcyjne, takie jak dach czy instalacje PPOŻ.

Oprócz powyższych elementów, wózek widłowy wysokiego składowania powinien charakteryzować się odpowiednim udźwigiem resztkowym. Ważne zatem jest, aby sprawdzić spadki udźwigu danego wózka w zależności od wysokości na jakiej ma realizować zadania. Przykładowo wózek widłowy wysokiego składowania Crown ESR 5260 1.6 t może unieść ładunek o takiej wadze niemalże na 8,5 m, gdzie inni producenci, by zapewnić ten sam stosunek wagi do wysokości, muszą zastosować wózek widłowy o większym udźwigu nominalnym, co może wiązać się z koniecznością zastosowania większego akumulatora i pracy w szerszym korytarzu roboczym.

Home