Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 29 czerwiec 2019 23:15

Gry przeglądarkowe – sposób na stres i nudę

Napisał

Gry przeglądarkowe stały się jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim dostępność. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci, aby uruchomić tysiące produkcji za pośrednictwem przeglądarki. Wśród nich niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet najmłodsi mogą spróbować swoich sił kolorowankach, prostych grach logicznych i zręcznościowych. Na bardziej wymagających czekają między innymi gry zręcznościowe, platformowe i umożliwiające zmierzenie się z innymi graczami.

Dlaczego gry są popularne?

Początków popularności gier w kulturze masowej należy szukać jeszcze w XX wieku. Jednym z protoplastów dzisiejszej wirtualnej rozrywki jest z pewnością Pong – prosta gra zręcznościowa, której celem było odbijanie piłeczki przez dwa prostokąty umieszczone po przeciwległych stronach planszy. Przemysł gier ruszył później w stylu kuli śniegowej, która z każdym rokiem przybierała na sile. Komputery i konsole pojawiły się w niemal każdym domu, do tego doszedł internet, który jeszcze bardziej spopularyzował gry w różnej formie. Pojawiły się także gry przeglądarkowe, które umożliwiły swobodną rozgrywkę bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. O popularności gier decyduje rola, jaką odgrywają. Produkcje bardzo często są świetną receptą na nudę i stres. Dzięki grze sieciowej mamy też okazje poznawać ludzi z całego świata i zawiązywać nowe przyjaźnie. Internet stał się dzięki grom miejscem spotkań i rozrywki. Nic więc dziwnego, że po gry sięgają ludzie w każdym wieku.

Gry przeglądarkowe – alternatywa dla dużych produkcji?

Gry dostępne za pośrednictwem przeglądarki oferują dziesiątki kategorii. Najpopularniejsze z nich pozwalają wcielić się między innymi w rolę stylisty, opiekuna zwierząt, strzelca wyborowego, barmana czy sportowca. Często też dają możliwość zagrania w klasyki znane ze starych konsol – na czele z niezwykle popularnym Super Mario Bros. Istnieje tez kategoria, która pozwala się wznieść w przestworza i zostać pilotem wirtualnego samolotu lub myśliwca. Jest ona nie lada gratką także dla miłośników przemierzania przestrzeni kosmicznej za sterami najbardziej niesamowitych maszyn i statków. Gdzie można sobie polatać? W sieci znajdziemy setki serwisów, na których mamy możliwość wsiąść za stery wirtualnej maszyny. Jednym z nich jest https://pinbook.pl/gry/samoloty. Znajdziemy w nim również wszystkie inne najpopularniejsze kategorie gier przeglądarkowych. Z pewnością wystarczą one na długie godziny i uratują niejeden nudny wieczór.

 

asdasdasdasdas
Home