Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 02 lipiec 2019 00:03

Fizjoterapia – odpowiedź na ból kręgosłupa

Doskwiera Ci ból kręgosłupa? Pomyśl o wizycie u fizjoterapeuty, który będzie mógł poprawić Twój codzienny komfort!

Ból pleców najczęściej jest wynikiem pracy w długotrwale przyjmowanej pozycji stojącej albo siedzącej. Wtedy, oprócz wprowadzenia zmian w swoim trybie pracy, warto także skorzystać z profesjonalnej pomocy – fizjoterapia to sprawdzone rozwiązanie.

Czym dokładnie jest fizjoterapia? Jakimi metodami się posługuje? Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę? Sprawdź teraz!

 

Fizjoterapia – co to jest?

Fizjoterapia jest dziedziną nauk medycznych, która skupia się na przywracaniu oraz na utrzymywaniu sprawności człowieka. Ma ona na celu profilaktykę, łagodzenie oraz niwelowanie procesów chorobowych i dolegliwości bólowych związanych z ruchem.

Aktualnie fizjoterapia to szeroka gama różnych metod, które cechują się wysoką skutecznością. Doskonale sprawdza się jako rehabilitacja po wypadkach, ale również jako metoda zachowania dobrego zdrowia na lata.

Poprzez wykorzystanie indywidualnie dobranych zabiegów fizjoterapia wspiera codzienny komfort życia pacjenta.

 

Kiedy warto wybrać fizjoterapię?

Fizjoterapia sprawdzi się w szeregu przypadków – polecana jest zawsze wtedy, gdy pojawiają się problemy z ruchomością, dolegliwości bólowe, jako wsparcie po zabiegach oraz urazach. Również gabinet fizjoterapii można odwiedzić w trakcie ciąży, przy uprawianiu sportów, przy przygotowywaniu się do leczenia ortopedycznego.

Bardzo często fizjoterapia wybierana jest wtedy, gdy pacjentom doskwierają bóle kręgosłupa. To właśnie ta część ciała jest najbardziej narażona na przeciążenia podczas pracy. Chociaż początkowo plecy mogą nie dawać o sobie znać, to jednak już po kilku miesiącach czy latach pracy w nieodpowiedniej pozycji bóle kręgosłupa mogą ulec znacznemu nasileniu.

Długotrwała praca w pozycji siedzącej przed biurkiem, praca w nachyleniu, praca w pozycji stojącej, na przykład praca kelnera, barmana – te wszystkie zajęcia mogą wywołać bóle, a nawet choroby kręgosłupa, na przykład jego zwyrodnienia, dyskopatie, rwę kulszową.

 

Metody fizjoterapeutyczne w dolegliwościach kręgosłupa

Gabinet fizjoterapii może zaoferować swoim pacjentom szeroką gamę różnych typów zabiegów, które skoncentrowane są na dolegliwościach kręgosłupa.

Zabiegi te dobierane są indywidualnie, w zależności od typu dolegliwości, a także indywidualnych potrzeb i predyspozycji pacjenta. Często łączone są również różne metody, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów.

 

Popularne metody terapeutyczne stosowane na kręgosłup:

  • terapia manualna – pod tym terminem znajduje się pełna gama różnych technik, które polegają na ucisku, chwytach, masażu, to metoda bezpieczna, która skutecznie wspomaga kręgosłup
  • masaż leczniczy – bardzo dobre efekty przynosi także prowadzenie masażów leczniczych, inaczej nazywanych klasycznymi, masaże rozluźniają mięśnie, niwelują ból, a także poprawiają samopoczucie.
  • fizykoterapia – termin ten odnosi się do różnych metod fizycznych oddziaływania na ciało człowieka, na przykład mogą być to elektroterapia, magnetoterapia, laseroterapia, termoterapia, hydroterapia, światłolecznictwo, balneoterapia
  • fala uderzeniowa – metoda polegająca na wykorzystaniu fali akustycznej, która ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, relaksacyjne, a także regeneracyjne

 

Oczywiście, to tylko przykładowe metody zabiegów stosowane w gabinetach fizjoterapii. Do wyboru jest więcej metod w zależności od wybranego gabinetu.

 

Gdzie skorzystać z usługi fizjoterapeuty?

Jeśli potrzebny jest dobry fizjoterapeuta, warto skorzystać z internetu, gdzie można natychmiast znaleźć szeroką gamę różnych ofert skierowanych do osób poszukujących profesjonalnej pomocy.

Do skorzystania ze swoich usług zaprasza także Klinika Rehabilitacji, Osteopatii i Fizjoterapii REHAORTHOPEDICA z Krakowa. To właśnie tam można skorzystać z najnowocześniejszych metod terapeutycznych oferowanych przez wykwalifikowanych specjalistów.

asdasdasdasdas
Home