Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 03 lipiec 2019 00:08

Reklamy na Facebooku i Instagramie – tanio i skutecznie!

Chcesz skutecznie, a przy tym niedrogo reklamować swoją firmę? Wybierz media społecznościowe!

Z serwisów społecznościowych korzysta niemalże każdego dnia ponad miliard ludzi na całym świecie. Także w Polsce zainteresowanie tymi mediami jest bardzo duże. Nic więc dziwnego, że reklamy na Facebooku, a także reklama na Instagramie to tak popularny temat wśród przedsiębiorców.

Jeśli także chcesz rozpocząć kampanię reklamową w mediach społecznościowych, sprawdź już teraz nasze porady!

 • Czym dokładnie jest marketing w mediach społecznościowych?
 • Dlaczego warto zdecydować się na reklamę na Facebooku i Instagramie?
 • Zalety reklamy w mediach społecznościowych
 • Jak reklamować się w mediach społecznościowych skutecznie i bez ponoszenia wysokich kosztów?
 • Czy lepiej prowadzić reklamę samodzielnie, a może z agencją?

 

Czym dokładnie jest marketing w mediach społecznościowych?

Marketing w mediach społecznościowych, czyli inaczej social media marketing to obecnie jedna z najpopularniejszych metod reklamowych on-line.

Internauci mają obecnie do dyspozycji szeroką gamę mediów społecznościowych, w tym między innymi są to:

 • Facebook
 • Instagram
 • Snapchat
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Pinterest

 

Dzięki dużej popularności mediów społecznościowych reklamodawcy uzyskali dostęp do szerokiej gamy potencjalnych klientów, w tym także do precyzyjnie dobranej grupy docelowej, która byłaby najbardziej zainteresowana ich ofertą.

Social media marketing to doskonały wybór zarówno dla mniejszych firm, także tych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, jak również dla dużych przedsiębiorstw, które już teraz mają wielu klientów, ale chcą poszerzyć swój zasięg i ugruntować swoją pozycję na rynku.

Reklama w mediach społecznościowych, w tym reklama na Facebooku oraz na Instagramie, pozwala na uzyskanie szeregu korzyści.

 

Dlaczego warto zdecydować się na reklamę na Facebooku i Instagramie?

Reklamy na Facebooku, Instagramie oraz w innych mediach społecznościowych pozwalają na połączenie maksymalnej skuteczności oraz przystępnych cen. Dzięki temu doskonale sprawdzą się także wtedy, gdy przedsiębiorstwo nie dysponuje dużą kwotą przeznaczoną na kampanię marketingową.

Przede wszystkim reklama na Facebooku i na Instagramie, ponieważ to właśnie te dwa serwisy społecznościowe wybierane są przez reklamodawców najczęściej, pozwala na dotarcie do szeregu zainteresowanych, potencjalnych klientów – mowa wtedy o tak zwanym poprawianiu zasięgów.

Jako że z serwisów social media korzysta obecnie tak wiele osób, które podają w nich również informacje osobowe, dotyczące swoich zainteresowań, aktualnej lokalizacji, przedsiębiorca wybierający reklamę w mediach społecznościowych może precyzyjnie trafić do wybranej grupy docelowej, na przykład kobiet w młodym wieku, mężczyzn lubiących grać w gry komputerowe, osób przebywających obecnie w mieście Kraków.

Dzięki temu, że reklamę można skierować do wyznaczonej grupy, jest ona również znacznie skuteczniejsza, a tym samym zainwestowane w reklamę pieniądze dają jeszcze lepsze zyski.

Warto przy tym wskazać, że reklamy na Facebooku czy też na Instagramie pozwalają na wzmocnienie rozpoznawalności firmy czy marki oraz na wzmocnienie jej pozycji w branży – o założeniu konta w mediach społecznościowych warto pamiętać nawet wtedy, gdy przedsiębiorstwo dopiero zaczyna swoją działalność, jest mniejsze.

 

Zalety reklamy w mediach społecznościowych:

 • poprawa sprzedaży produktów oraz usług
 • lepsza rozpoznawalność marki
 • zdobywanie nowych klientów
 • wzmocnienie pozycji firmy on-line
 • budowa trwałych relacji z klientami
 • przystępne ceny realizacji kampanii reklamowych
 • łatwe prowadzenie promocji – także samodzielnie

 

Te wszystkie zalety powodują, że aktualnie social media to sprawdzony sposób na to, aby zdobyć nowych klientów!

 

Jak reklamować się w mediach społecznościowych skutecznie i bez ponoszenia wysokich kosztów?

Podstawą do skorzystania z reklamy w mediach społecznościowych jest założenie własnego konta firmowego – można zrobić to bardzo łatwo, szybko oraz za darmo. Pamiętajmy o tym, że konto w social media powinno być atrakcyjne i przyciągać uwagę, aby w ten sposób wyróżnić firmę na tle konkurencji.

Generalnie, reklama w social media może bazować zarówno na wykorzystaniu samego darmowego konta, jak również można skorzystać z płatnych metod udostępnianych przez serwisy społecznościowe, na przykład Facebook Ads na Facebooku. Na co warto się zdecydować?

Reklama z wykorzystaniem założonego konta jest skuteczna i praktycznie darmowa, gdy prowadzi ją właściciel czy pracownik firmy w ramach swoich obowiązków.

Samodzielna reklama na Instagramie czy na Facebooku nie jest skomplikowana – wystarczą podstawy w obsłudze komputera oraz internetu, ale, oczywiście, rozeznanie w tej metodzie reklamy, podążanie za najnowszymi trendami pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych efektów.

 

Klucz do skutecznej reklamy na Facebooku i Instagramie:

 • regularne publikowanie nowych wpisów
 • stosowanie grafik i innych przyciągających uwagę elementów
 • krótkie i treściwe wpisy, które są łatwe w przyswojeniu
 • interakcja z użytkownikami, szybkie i sprawne odpowiadanie na pytania
 • zachęcanie do zaangażowania, dzielenia się wpisami
 • kierowanie na stronę docelową, na przykład do sklepu internetowego, na stronę firmową
 • organizacja różnych akcji, na przykład konkursów z nagrodami

 

Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki w reklamie w social media, można skorzystać z dodatkowych, płatnych już metod reklamowych oferowanych przez te serwisy, na przykład Facebook Ads oraz odpowiednika płatnych reklam na Instagramie.

Główną zaletą płatnych reklam na Facebooku czy Instagramie jest ich większa skuteczność – serwisy społecznościowe wykorzystują wtedy dane, które posiadają o swoich użytkownikach, co pozwala na dokładne targetowanie reklamy, czyli skierowane jej do odpowiedniej grupy odbiorców.

Płatne reklamy prezentowane są tym użytkownikom, którzy będą najbardziej nimi zainteresowani, a tym samym będą również bardziej skłonni do skorzystania z tego rodzaju promocji.

Reklama może być skonfigurowana samodzielnie – najczęściej zawiera grafikę albo film oraz krótki tekst. Można wykorzystać także różne inne rozwiązania, na przykład Instagram Stories, które pozwalają na wciągnięcie odbiorców w interakcje i tym samym dają lepszą skuteczność reklamy.

Koszty związane z płatną reklamą na Facebooku czy na Instagramie zależne są głównie od konfiguracji kampanii reklamowej – można zatem dopasować je indywidualnie w zależności od budżetu przeznaczonego na kampanię reklamową.

 

Czy lepiej prowadzić reklamę samodzielnie, a może z agencją?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, reklamy na Facebooku, Instagramie oraz w innych mediach społecznościowych możemy prowadzić we własnym zakresie, ale mamy też możliwość skorzystania z pomocy agencji, które mogą zapewnić nam wtedy kompleksową obsługę.

Agencja social media zatrudnia specjalistów w dziedzinie mediów społecznościowych, którzy znają je od podszewki. Mogą oni kompleksowo zająć się realizacją kampanii reklamowej w serwisach typu Facebook, Instagram oraz innych na zlecenie klienta. Ich zakres obsługi może objąć przygotowanie konta od nowa, publikowanie wpisów, interakcję z użytkownikami, organizowanie konkursów.

Także agencja social media może zająć się dla swoich klientów stworzeniem kampanii reklamowej z wykorzystaniem reklam płatnych. Dzięki jej szerokiej wiedzy i doświadczeniu kampania może być skonfigurowana tak, aby dała najlepsze rezultaty.

 

Shine On Agency – skorzystaj z pomocy ekspertów w dziedzinie social media!

Interesują Cię skuteczne reklamy na Facebooku oraz na Instagramie? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy oferowanej przez Agencję Social Media Shine On Agency z Krakowa, która specjalizuje się w reklamie na Facebooku oraz Instagramie.

Wraz z Shine On Agency możesz dotrzeć do precyzyjnie wybranej grupy odbiorców, aby skutecznie reklamować swoje produkty i usługi, a przy tym nie musisz ponosić wysokich kosztów. Masz też czas, by skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home