Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 02 lipiec 2019 00:14

Wybielanie zębów – jaką metodę warto wybrać?

Chcesz olśniewać pięknym uśmiechem? Wybierz się na wybielanie zębów! Jaka metoda wybielania będzie najlepsza?

Nie każdy posiada śnieżnobiałe zęby. Tych, których natura nie obdarzyła takim uśmiechem, na pewno zainteresuje wybielanie zębów, czyli specjalny zabieg, który pozwala na nadanie im jaśniejszego odcienia.

Dzisiaj z wybielania zębów można skorzystać w wielu gabinetach stomatologicznych. Dodatkowo, do wyboru mamy także domowe zestawy pozwalające na wybielanie zębów bez potrzeby udawania się do stomatologa.

 

Jeśli także chcesz nadać swojemu uśmiechowi zachwycający wygląd, sprawdź już teraz nasze porady!

 • Czym jest wybielanie zębów?
 • Dlaczego zęby zmieniają swoją barwę?
 • Domowe metody wybielania zębów
 • Gabinetowe metody wybielania zębów
 • Wybielanie zębów – co po zabiegu?

 

Czym jest wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg, którego celem jest poprawa wyglądu uśmiechu. Likwiduje on przebarwienia zębów, które mogą pojawić się u każdego człowieka. Dodatkowo, pozwala na zmianę naturalnego koloru zębów, jeśli są one ciemniejsze, żółtawe.

Aktualnie wybielanie zębów można wykonać na kilka różnych sposobów, dlatego też w zależności od wybranej metody można uzyskać także inny efekt wybielania. Do dyspozycji są zarówno domowe środki, jak również te profesjonalne, które może zastosować tylko dentysta w swoim gabinecie – zajmuje się tym stomatologia estetyczna.

Jeśli odcień Twoich zębów jest dla Ciebie powodem do kompleksów, warto to zmienić. Już jeden zabieg pozwala na uzyskanie znacznej różnicy!

 

Dlaczego zęby zmieniają swoją barwę?

Zmiana barwy zębów może mieć różne przyczyny. Najczęściej jest to wynik naszej diety. Wiele produktów spożywczych posiada barwniki, które mogą spowodować pogorszenie estetyki zębów, na przykład mogą być to:

 

 • herbata
 • kawa
 • czerwone wino
 • cola

 

Dodatkowo, zęby mogą ciemnieć wskutek palenia papierosów czy brania określonych typów antybiotyków.

Na kolor zębów ma wpływa także higiena jamy ustnej. Regularne szczotkowanie zębów pozwala na uniknięcie ich przebarwień, a także pojawiania się osadu i kamienia nazębnego, który także pogarsza estetykę uśmiechu.

Aby skutecznie usunąć przebarwienia zębów, warto wybrać wybielanie zębów – procedura ta może być wykonana zarówno w domu, z użyciem środków przeznaczonych do domowego wybielania, jak również w gabinecie stomatologicznym. Co wybrać? 

 

Domowe metody wybielania zębów

Domowe metody na wybielanie zębów cieszą się dużym zainteresowaniem – są łatwo dostępne, niedrogie, a także wiele z nich pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Wśród najpopularniejszych metod wybielania zębów domu znajdują się:

 

 • pasty wybielające do mycia zębów
 • paski wybielające na zęby
 • wybielanie nakładkowe

 

Jaką skuteczność oferują nam powyższe metody wybielania zębów? Sprawdź teraz!

 

Pasty wybielające

Pasty do zębów o właściwościach wybielających można kupić w każdym sklepie. To pasty, które zawierają większą ilość drobinek ściernych oraz substancje rozjaśniające zęby w niskim stężeniu. Cena tubki pasty to od kilku do kilkunastu złotych.

Aby uzyskać różnicę w odcieniu zębów, należy pamiętać o ich regularnym szczotkowaniu z użyciem pasty wybielającej. Niestety, nie u każdego pasta pozwoli na wybielanie zębów w oczekiwanym stopniu – czasami różnica jest po prostu niezauważalna.

 

Paski wybielające na zęby

Kolejna propozycja to specjalne paski, które przeznaczone są do naklejania na zęby. Paski nasączone są substancjami wybielającymi, a dzięki temu, że nakleja się je na łuki zębowe, działają dokładnie w tym miejscu, w którym powinny.

Stosowanie pasków jest bardzo łatwe – naklejamy je na zęby, a następnie czekamy przez wyznaczony przez producenta czas. W zależności od rodzaju pasków zabieg pozwalana uzyskanie bardzo atrakcyjnych efektów widocznych już po około tygodniu.

Głównym minusem tej metody jest jej koszt, ponieważ za komplet pasków do wybielania trzeba zapłacić od około 80 do ponad 200 złotych.

 

Wybielanie nakładowe

W sprzedaży możemy znaleźć także systemy pozwalające na wybielanie nakładkowe w warunkach domowych. W opakowaniu znajdziemy wtedy specjalne wyciski do przygotowania nakładek, a także preparat wybielający.

System nakładkowy pozwala na uzyskanie idealnego dopasowania, dzięki czemu preparat do wybielania przylega do zębów dokładnie i tym samym pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów zabiegu. Najczęściej można zauważyć je po około tygodniu regularnego stosowania nakładek, ale niektóre systemy pozwalają na uzyskanie różnicy nawet po jednej aplikacji.

Za wybielanie nakładkowe w domu zapłacimy około 100 złotych w zależności od wybranego produktu.

 

Gabinetowe metody wybielania zębów

Jeśli liczą się jeszcze lepsze efekty, doskonałym wyborem będzie stomatologia estetyczna, czyli wizyta w gabinecie stomatologicznym, który zajmuje się świadczeniem usług w ramach wybielania zębów.

Gabinetowe wybielanie zębów jest skuteczniejsze niż domowe, a także pozwala na uzyskanie szybszych i bardziej widocznych rezultatów. Dlaczego? Wybielanie zębów prowadzone jest wówczas w oparciu o profesjonalne preparaty, które mają wyższe stężenia niż te przeznaczone do używania w warunkach domowych, a także specjalne urządzenia.

W gabinecie dentysta może zaproponować nam dwie popularne metody na wybielanie zębów, a mianowicie są to wybielanie nakładkowe oraz wybielanie specjalną lampą Beyond. Czym różnią się one pomiędzy sobą?

 

Wybielanie nakładkowe

W porównaniu do wybielania nakładkowego w domu to oferowane w gabinetach dentystycznych pozwala na uzyskanie bardziej atrakcyjnych rezultatów.

Zabieg bazuje wtedy także na wykonaniu nakładki przez pobranie wycisków, a następnie na aplikowaniu odpowiedniego preparatu wybielającego do nakładek. Preparaty, które może zaoferować nam gabinet stomatologiczny, są jednak bardziej skoncentrowane, a tym samym szybciej pozbywają się przebarwień na zębach, nie powodując jednocześnie podrażnień jamy ustnej. Pacjent zakłada nakładki w domu na wskazany czas, uzupełniając je preparatem.

Koszt wybielania w tym przypadku wynosi najczęściej od około 500 złotych do 800 złotych w zależności od wybranego gabinetu.

 

Wybielanie zębów lampą Beyond

To aktualnie najlepsza metoda na wybielanie zębów, która pozwala na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu podczas jednej wizyty w gabinecie!

Wybielanie Beyond polega na wykorzystaniu specjalnej lampy, która emituje zimnie niebieskie światło. Na zęby nakłada się wtedy odpowiedni preparat wybielający, który w połączeniu ze światłem daje doskonałe efekty – także wtedy, gdy inne metody wybielania zębów nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Wybielanie zębów metodą Beyond pozwala na uzyskanie różnicy nawet od 5 do 14 odcieni zgodnie ze skalą VITA. Dodatkowo, sam zabieg trwa zaledwie około 30 minut, a przy tym cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że obecnie jest on tak popularny!

Głównym minusem wybielania zębów metodą Beyond jest jej wysoka cena – za zabieg trzeba zapłacić od około 1000 złotych wzwyż.

 

Wybielanie zębów – co po zabiegu?

Decydując się na wybielanie zębów w domu czy też w gabinecie, warto pamiętać o tym, że mogą pojawić się wtedy skutki uboczne.

Najczęściej występującym skutkiem ubocznym związanym z wybielaniem zębów jest pojawienie się nadwrażliwości dziąseł i szyjek zębowych, co odczuwalne jest jako delikatne mrowienie, pieczenie nasilające się przy spożywaniu zimnych i gorących napojów i potraw.

Pamiętajmy także o tym, że po zabiegu należy utrzymywać tak zwaną białą dietę, czyli unikać picia i jedzenia produktów, które mogą doprowadzić do ponownego zabarwienia zębów. Im dłużej będziemy na białej diecie, tym uśmiech będzie bielszy, a biel ta będzie utrzymywała się nawet na lata!

Na profesjonalne wybielanie zębów w województwie małopolskim wszystkich pacjentów zaprasza Klinika Stomatologiczna SE+ z Krakowa. To właśnie tam można skorzystać z szerokiej gamy różnych metod na wybielanie zębów, w tym między innymi z zabiegu na bazie lamp Beyond. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty!

 

 

asdasdasdasdas