Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 03 lipiec 2019 00:24

Bramki ochronne – do czego się ich używa?

Napisał

Niemalże każda osoba chciałaby osiągnąć jeden konkretny cel, jak jest posiadanie idealnego, stworzonego pod siebie domostwa ze schodami, które są w stanie zrobić wrażenie na każdej osobie. Piękno pięknem, ale zapominanie o kwestiach bezpieczeństwa, szczególnie gdy mowa o rodzinie z dziećmi jest więcej, niż nieodpowiedzialne. Istnieje jednak sposób, aby zniwelować prawdopodobieństwo występowania wypadków, przez co domownicy będą mieli w pełni czyste sumienie. Jest nim wykorzystanie bramek ochronnych.

Podstawowe informacje

Na pewno chociaż raz w życiu zdarzyło się wam na nie spojrzeć, czy to odwiedzając znajomych i ich potomstwo, czy przechodząc koło sklepu z zabawkami. Mimo niepozornego wyglądu mają one jedno odpowiedzialne zadanie – zablokowanie dzieciom możliwości wejścia i schodzenia po schodach w momencie, gdy rodzice nie są tego świadomi. Truizmem jest to, że każdy rodzic chce przede wszystkim bezpieczeństwa swojego dziecka. Z tego też powodu, aby zabezpieczyć je przed potencjalnie niebezpieczną eksploatacją domostwa, należy posłużyć się na danym terenie właściwym narzędziem.

Bramka ochronna Kalypto

Kupno tego właściwego

Selekcja tego właściwego modelu powinna być podyktowana kilkoma aspektami. Jednym z nich jest sprawdzenie solidności wykonania oraz sposobu zaprojektowania bramki ochronnej. Część osób może się teraz obruszyć z powodu niebrania pod uwagę stopnia wytrzymałości, jednakże nie jest to czynnik istotny. Dlaczego? Ponieważ małe dziecko nie ma dostatecznych pokładów siły, które umożliwiłoby mu zniszczenie przeszkody. Nie oznacza to jednak, że nie należy się pilnować. Dziecko jest w stanie, bez większych problemów  przedostać się przez bramkę posiadającą poziome szczebelki, po prostu się przez nią wspinając. Zdecydowanie lepsze będą modele z tymi pionowymi, gdzie młodzi adepci zdobywania szczytów nie będą mieli okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Jednakże budowa bramki to nie wszystko – trzeba też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób się ona domyka. Rada? Wybierz model wykorzystujący mechanizm zatrzasku, do którego otwarcia wymagane jest użycie minimum dwóch ruchów. Na początkowym etapie życia dziecko nie jest w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem. Kupując zwykły zatrzask jedyne, co zyskasz, to tymczasowa oszczędność pieniędzy, a dziecko z czasem staje się coraz bardziej sprytne, dlatego trzeba je uprzedzić za sprawą odpowiedniej komplikacji.

asdasdasdasdas
Home