Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 17 październik 2014 16:49

Sabina Polak najlepsza wśród setek artystów

Napisał

Zakończył się I Papieski Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej w Wadowicach. Najlepszą wokalistką okrzyknięta została mieszkanka Suchej Beskidzkiej.

 

Sabina Polak, uczennica suskiego Gimnazjum, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii solistów I Papieskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej, który odbył się w Wadowicach. Triumf młodej wokalistki jest tym większy, że w festiwalu wzięło udział niemal pięciuset wykonawców!

Chęć uczestnictwa w Festiwalu co prawda wyraziło 810 osób, jednak po wstępnych eliminacjach wyłoniono finałową grupę licząca 461 najlepszych śpiewaków w kraju.

Złotą Barkę przyznano zespołowi wolano - instrumentalnemu ATTACCA, srebrną Barkę wywalczył zespół wokalno-instrumentalny MATULA, a Brązowa Barka powędrowała do solistki Dominiki Pater.

Natomiast w kategorii zespoły dziecięco-młodzieżowe nagrodzeni to:
I miejsce – Podaruj radość im. bł. Karola Gnocchi
II miejsce – Schola "Gaudenti"
III miejsce – Ogniki radości
Wyróżnienie – Grupa "Wiewiórki"

W kategoria soliści zwycięzcami zostali:
I miejsce – Sabina Polak
II miejsce – Kinga Mrowca-Kuscorz
III miejsce – Julia Jarząbek
Wyróżnienia: Aleksandra Lichaj oraz chór "New Cantica"

raz

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home