Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 29 lipiec 2019 21:05

Atrakcje turystyczne w Rumunii

Rumunia to kraj bardzo różnorodny pod względem geograficznym, o ciekawej historii, tradycji i kulturze. Coś dla siebie znajdą tu zarówno wielbiciele górskich wędrówek i plażowania, jak i miłośnicy zwiedzania. Osiem rumuńskich zabytków wpisanych jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Do Rumunii najszybciej i najłatwiej można się dostać samolotem. Loty na trasie Polska – Rumunia organizowane są przez znane linie lotnicze, z wielu polskich lotnisk. Korzystając z wyszukiwarek, można znaleźć bilety w bardzo atrakcyjnych cenach.

Bukareszt – stolica Rumunii

Bukareszt tętni życiem. Wiele tu atrakcji zarówno historycznych, zwłaszcza na starym mieście, jak i kulinarnych. Te ostatnie zlokalizowane są głównie w pasażu Pasajul Macca-Vilacrosse, wzniesionym w 1891 roku. Dach pasażu w większości pokryty jest żółtym szkłem, co powoduje niezwykły klimat. Niegdyś mieściło się tu jedno z najbardziej luksusowych w Europie centrów handlowych, obecnie zlokalizowane są tu głównie kawiarnie i restauracje, a także sklepy z wyrobami jubilerskimi i kolekcjonerskimi. W Bukareszcie warto zwiedzić również budynek parlamentu, wzniesiony w 1980 roku przez dyktatora Nicolae Ceaușescu. To jedna z największych budowli świata wykończona z prawdziwym rozmachem, przy użyciu najbardziej luksusowych materiałów, takich jak różowy marmur. Nie jest to jedyny pałac, który można zobaczyć w stolicy Rumunii. Zdecydowanie warto zwiedzić także Pałac Królewski, w którym znajduje się obecnie Narodowe Muzeum Sztuki, oraz Sutu, znany w XIX wieku z wystawnych balów. Osoby zainteresowane folklorem z pewnością będą zainteresowane Muzeum Rumuńskiego Chłopa oraz Muzeum Wsi.

Zamek w Branie i mroczna historia hrabiego Drakuli

Zamek w Branie sławę zdobył głównie dzięki Bramowi Stokerowi, który osadził w tym miejscu fabułę swojej powieści o krwiożerczym hrabim Drakuli. Imię tytułowego bohatera to przydomek historycznego właściciela zamku, Vlada Țepeșa. Ze względu na swoje sadystyczne zapędy, w tym nabijanie ludzi na pal, zyskał on również przydomek Palownik. Stoker poznał historię Vlada Țepeșa, aczkolwiek jego powieść jest w całości literacką fikcją. Stąd też w zamku można zobaczyć zdecydowanie więcej pamiątek związanych z rumuńską królową Marią, która ocaliła budynek od ruiny, przebudowując go w latach 1921–1929, niż z hrabią Drakulą. Zamek warto zwiedzić ze względu na jego niesamowity klimat. W halloween można tu nawet zostać na noc.

Delta Dunaju – rezerwat przyrody

Delta Dunaju w Rumunii to jeden z najpiękniejszych rezerwatów przyrody w Europie, zamieszkiwany przez rzadkie gatunki ryb i ptaków. Ze względu na walory estetyczne wpisany został na listę UNESCO. Rejs statkiem po gęstej sieci kanałów i jezior może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

Z roku na rok zainteresowanie Rumunią wśród turystów jest coraz większe. Kraj przyciąga pięknem malowniczych krajobrazów, różnorodnością oraz kurortami na wybrzeżu Morza Czarnego. Warto poznać także klimatyczne wsie rumuńskie, w których można odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał.

asdasdasdasdas
Home