Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Wrocław – kluczowa lokalizacja dla światowej gospodarki

Wrocław to stolica Dolnego Śląska i jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. W pełni zasługuje na miano jeden z czołowych gospodarek także w Europie i jest jedną z kluczowych lokalizacji dla gospodarki o skali światowej.

 

Prężnie rozwijający się Wrocław to szansa na nowe miejsca pracy, lepsze zarobki, rozwój logistyki oraz szeroki sektor usług, a także magazyny na wynajem we Wrocławiu i okolicy. Na tę dynamikę wpłynęło m.in. dogodne położenie geograficzne po obu stronach rzeki i u stóp Sudetów, a także w sercu Niziny Śląskiej.

Świetne skomunikowanie Wrocławia

Na uwagę zasługuje także odpowiednie skomunikowanie – dostępna jest droga krajowa S8 (trasa europejska E67), Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8, węzeł A4 (Berlin-Wrocław-Kraków) i wiele innych dróg, które zapewniają sprawny dojazd do najważniejszych regionów w Polsce, ale i miast zagranicznych (m.in. do Berlina). Co więcej, lotnisko Wrocław-Strachowice znajduje się ok. 10 km od Wrocławia. Sprawia to, że magazyny do wynajęcia we Wrocławiu powstają coraz prężniej.

Solidna gospodarka Wrocławia i Dolnego Śląska

Przez około 20 lat Dolny Śląsk, na czele z Wrocławiem, szybko trafił na szczyt różnych rankingów gospodarczych. Dzięki temu stał się też jeszcze bardziej atrakcyjny inwestycyjnie – budowane są m.in. hale do wynajęcia we Wrocławiu i na terenach sąsiadujących. Lokalizacja oraz dobre połączenie z innymi regionami kraju oraz państwami w sąsiedztwie sprawiają, że magazyny czy hale budzą zainteresowanie m.in. wśród inwestorów z Niemiec.

Specjalna Strefa Ekonomiczna

Na rozwój Wrocławia duży wpływ mają też Specjalne Strefy Ekonomiczne – są one zakładane na terenach atrakcyjnie położonych, dobrze skomunikowanych, wyróżniających się optymalną infrastrukturą komunikacyjną, a także uproszczonymi procedurami itp.

Na obszarach Specjalnych Stref Ekonomicznych możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej na atrakcyjnych warunkach – jak np. szybki kontakt z administracją, dostęp do nowoczesnych rozwiązań, szeregu usług, a także zachęcające ulgi podatkowe. Nieustannie powstają kolejne inwestycje na tym terenie, m.in. hale i magazyny we Wrocławiu oraz okolicy – np. największy magazyn GEFCO o powierzchni 32 500 mkw. budowany jest w Psarach koło Wrocławia. Powstaje tu również ogromny park logistyczny oraz centrum dystrybucyjne.

Home