Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 01 sierpień 2019 22:27

Powiększanie ust – pozbądź się swojego kompleksu!

Małe usta są Twoim kompleksem? Teraz możesz pozbyć się go łatwo i szybko! Skorzystaj z profesjonalnych zabiegów powiększania ust kwasem hialuronowym.

Kształt oraz objętość ust w dużej mierze warunkowane są czynnikami genetycznymi. Za klasyczne uznaje się usta duże, pełne i symetryczne. W związku z tym te kobiety, których wygląd ust odbiega od kanonu, często mają z tego powodu kompleksy. Dzisiaj jest jednak rozwiązanie – to powiększanie ust w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

 W artykule poruszono następujące kwestie:

 • Kiedy warto zdecydować się na powiększenie ust?
 • Kwas hialuronowy w powiększaniu ust
 • Przebieg zabiegu powiększania ust
 • Przeciwwskazania do powiększania ust
 • Gdzie wykonać zabieg powiększania ust?

 

Kiedy warto zdecydować się na powiększenie ust?

Zabieg taki jak powiększanie ust cieszy się aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które chciałyby pomóc naturze i uzyskać efekt atrakcyjnych ust.

Najczęściej wykonuje się zabieg powiększania, ale warto także wskazać, że wraz z nim wykonać można modelowanie ust, czyli zabieg polegający na wymodelowaniu kształtu ust. Zabieg ten pomaga zatem w wielu przypadkach, które prezentujemy poniżej.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • małe usta
 • usta o niskiej objętości
 • mała jędrność ust
 • usta asymetryczne
 • opadające kąciki ust
 • słabo zarysowany kontur ust
 • nadmierna suchość ust

 

Zabieg powiększania ust pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych rezultatów w każdym z powyższych przypadków.

 

Kwas hialuronowy w powiększaniu ust

W zabiegu takim jak powiększanie ust stosuje się kwas hialuronowy. Jest to naturalna substancja, która obecna jest w organizmie człowieka. Znajduje się przede wszystkim w skórze i odpowiada za jej właściwy poziom nawilżenia, jędrność i elastyczność. Jest to substancja biozgodna, dlatego też zabiegi z jej użyciem są bardzo dobrze tolerowane.

Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy w szeregu różnych zabiegów, w tym między innymi do modelowania kształtu twarzy, do usuwania zmarszczek, a także do powiększania i modelowania ust.

Wówczas kwas hialuronowy działa jak naturalny wypełniacz, który pozwala na nadanie ustom odpowiedniego wyglądu według życzenia pacjentki. Podaje się najczęściej około 1 ml preparatu, ale jego ilość dobierana jest indywidualnie.

Efekty zabiegu widoczne są praktycznie od razu. W zależności od wykorzystanego preparatu oraz od indywidualnych predyspozycji pacjentki rezultat zabiegu powiększania ust utrzymuje się przez około 6-12 miesięcy. Następnie pacjentka może wykonać zabieg ponownie, aby utrzymać efekt.

 

Przebieg zabiegu powiększania ust

Zabieg polegający na powiększeniu ust jest zabiegiem małoinwazyjnym, o niskim ryzyku wywołania niepożądanych skutków ubocznych.

Przed zabiegiem pacjentka gabinetu medycyny estetycznej bierze udział w konsultacji z lekarzem. Lekarz medycyny estetycznej sprawdza kondycję skóry i ust, przeprowadza wywiad z pacjentką, a także uzgadnia z nią efekt zabiegu zgodnie z jej oczekiwaniami. Pacjentka informowana jest też o możliwych powikłaniach po zabiegu.

Przed zabiegiem skóra wokół ust oraz usta są smarowane specjalną maścią znieczulającą. W przypadku zwiększonej wrażliwości na ból u pacjentki można wykonać znieczulenie miejscowe stomatologiczne.

Następnie lekarz medycyny estetycznej podaje kwas hialuronowy w wybrane wcześniej miejsca. Podanie następuje z użyciem strzykawki z igłą albo kaniuli. Czas trwania zabiegu to około 15 minut.

Bezpośrednio po zabiegiem mogą pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, niewielkie siniaki, uczucie ściągnięcia ust. Najczęściej objawy te znikają w ciągu kilku dni od wykonania powiększenia ust. Wizyta kontrolna w gabinecie medycyny estetycznej zalecana jest po 14 dniach.

Efekt widoczny jest praktycznie od razu, ale ostateczne rezultaty można zauważyć po paru dniach. Usta uzyskują wtedy upragniony kształt oraz objętość, a ich okolica także ulega odmłodzeniu ze względu na właściwości kwasu hialuronowego. Jak wspomnieliśmy wcześniej, efekt utrzymuje się przez około 6-12 miesięcy. Potem stopniowo zaczyna zanikać.

 

Przeciwwskazania do powiększania ust:

 • infekcja w miejscu wykonywania zabiegu, na przykład opryszczka
 • nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe, na przykład cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, schorzenia tarczycy
 • choroby onkologiczne
 • trwające leczenie stomatologiczne – zaleca się odczekanie minimum 2 tygodni od zakończenia leczenia
 • zaburzenia krzepnięcia i stosowanie leków rozrzedzających krew, na przykład aspiryna
 • ciąża oraz karmienie piersią

 

Gdzie wykonać zabieg powiększania ust?

Aktualnie powiększanie ust wykonać można w wielu gabinetach medycyny estetycznej na terenie całego kraju.

Ceny zabiegu powiększania i modelowania ust rozpoczynają się od około 1 000 złotych w zależności od gabinetu, rodzaju wykorzystanego preparatu oraz jego ilości. Dokładne ceny można znaleźć na stronach internetowych gabinetów lub uzyskać podczas konsultacji.

Do skorzystania ze swoich usług w Małopolsce zaprasza Klinika Medycyny Estetycznej MAGNOPERE z Krakowa która specjalizuje się w zabiegach powiększania ust. Zapraszamy!

 

asdasdasdasdas
Home