Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 sierpień 2019 08:09

Najpopularniejsze wycieczki szkolne - TOP 5

Napisał

Udana wycieczka szkolna powinna łączyć ze sobą dobrą zabawę i aktywną edukację. Uczniowie oczekują od szkolnych podróży niezapomnianej przygody, a nauczyciele wiedzy. Na pierwszy rzut oka połączenie tych dwóch rzeczy wydaje się trudne ale Biuro Turystyczne Trybała konstruuje swoje programy tak, aby zadowolić każdą ze stron. Jakie kierunki zwiedzania warto obrać? Przedstawiamy listę TOP 5 wycieczek szkolnych!

 

 


Kraków

Kraków to miejsce, które zachwyca każdą wycieczkę szkolną. Oferuje turystą liczne atrakcje – począwszy od cennych zabytków, po interaktywne muzea, np. Muzeum Podziemia Rynku. Niesamowita Droga Królewska, którą przechadzają się uczestnicy naszych wycieczek jest pełna zabytków, niesamowitych legend oraz wiedzy o historii i kulturze miasta. Przewodnik przenosi Was w klimat średniowiecznego Krakowa i angażuje wszystkich w aktywne zwiedzanie. Uczniowie wrócą do domów z miłymi wspomnieniami i cenną wiedzą.

 

Warszawa

Polska stolica doszczętnie zrujnowana podczas wojny dziś robi niesamowite wrażenie na zwiedzających. Tutaj tradycja przeplata się z nowoczesnością – piękne Stare Miasto niemalże sąsiaduje z nowymi wieżowcami. Warszawa to idealne miejsce na powtórkę z historii. Uczniowie, którzy odwiedzają Muzeum Powstania Warszawskiego będą mieli okazję poznać dramatyczne losy powstańców, którzy walczyli na ulicach Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie będą mogli zagłębić się w nowoczesny świat techniki i nauki za pomocą licznych ekspozycji multimedialnych. Nie zabraknie również rozrywki na Stadionie Narodowym, gdzie uczniowie będą przechadzać się trasą „Piłkarskie Emocje”. Trzeba przyznać, że Warszawa to idealne miejsce na wycieczkę szkolną.


Wrocław

Wrocław to miasto pełne atrakcji. Znane jest nie tylko ze sławnych krasnoludków, które kryją się w zakamarkach miasta. Wzrok uczniów przyciąga cudowne Stare Miasto, które jest idealnym miejscem na spacery i opowiadanie legend związanych z miastem. Znane wszystkim wizytówki miasta, takie jak Ostrów Tumski czy Panorama Racławicka to konkretna lekcja historii. Miasto ciągle wzbogaca swoją ofertę edukacyjną udostępniając zwiedzającym takie miejsca jak Hydropolis czy Sky Tower. Oczywiście obowiązkowym punktem programu jest imponujące Afrykarium oraz ZOO – to uczniowie lubią najbardziej.


Trójmiasto

Połączenie odpoczynku na piaszczystej plaży i zwiedzania miast o ciekawej historii – to jest właśnie wycieczka szkolna do Trójmiasta. Gdańsk to lekcja historii dawnej i nowej, którą poznać można na Westerplatte – miejscu ważnym dla historii Polski. Solidna lekcja czeka uczniów również podczas spaceru przez Długi Targ z Ratuszem Staromiejskim, aż po Pomnik Stoczniowców na Placu Solidarności. Gdynia zaprasza do odwiedzenia Daru Pomorza i ORP Błyskawica, a na zaciekawionych morzem czeka Muzeum Oceanograficzne. Sopot to oczywiście Spacer po słynnym molo i zasłużony odpoczynek na pięknej plaży.


Zawoja

Piękne beskidzkie krajobrazy, świeże górskie powietrze, bliskość przyrody oraz spotkanie z folklorem i kulturą góralską – to Was czeka podczas wycieczki szkolnej do Zawoi! Kraina położona u stóp Babiej Góry zaprasza do pieszych wędrówek oraz zdobywania szczytów. Program wycieczki szkolnej do Zawoi jest oparty na aktywnej edukacji, dlatego nie zabraknie również warsztatów rzemiosła regionalnego i wizyty w zagrodzie edukacyjnej, gdzie można spotkać prawdziwego bacę. Nie zabraknie miejsca na integrujące gry i zabawy zespołowe. Dzień w górach kończy się watrą w towarzystwie dźwięków górskiej kapeli.

 
Pozdrawiam
Jacek Trybała

asdasdasdasdas