Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 23 październik 2014 19:23

„Roztańczony powiat suski”

Napisał

Już od kilku lat nieustannie rośnie zainteresowanie tańcem nie tylko wśród młodzieży, ale i  osób starszych. Na fali popularności takich programów jak „Taniec z gwiazdami”, „You can dance” itp. wybiło się wiele szkół tańca i klubów tanecznych. Również w naszym powiecie cieszą się one dużą popularnością. Zajęcia prowadzone są w: Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Grzechyni, Żarnówce, Juszczynie, Białce, Skawicy, Zawoi Centrum, Zawoi Wełcza oraz w Stryszawie. Niewątpliwie duża w tym zasługa domów kultury, które organizują i promują zajęcia taneczne w naszym powiecie. Tak powstał między innymi klub „Fame” przy Domu Kultury w Makowie Podhalańskim.

 

- W 2011 r zostałem drugim w naszym powiecie dyplomowanym instruktorem tańca, dziś jestem pierwszym zawodowym tancerzem z powiatu suskiego. Wraz ze swoją partnerką Joanną Pająk (Miss powiatu suskiego) biorę udział w turniejach tańca towarzyskiego na terenie całej Polski i prowadzę zajęcia taneczno-rytmiczno-koordynacyjne – mówi Mateusz Pochopień, twórca wspomnianego klubu. Jego zdaniem taniec pomaga nie tylko w utrzymaniu sprawności fizycznej ale także rozwija wrażliwość.

- Największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszy się Hip-hop i jego odmiany, gdzie liczy się koordynacja ruchowa oraz dobre poczucie rytmu. Dorośli wolą tańce towarzyskie lub użytkowe albo Latino-solo (salsa, cha-cha, samba). Czasami tańczą je solo, gdy nie są wstanie namówić swoich partnerów do tego rodzaju tańca – dodaje.

Taka forma rozrywki jest niewątpliwie ciekawą alternatywą zwłaszcza na zbliżające się długie jesienne i zimowe wieczory, więc miejmy nadzieję że „moda” na taniec prędko nie przeminie. Rodzajów tanecznych jest naprawdę sporo, zatem każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, bo jak pisał Paulo Coelho - „O tańcu nie da się pisać […] taniec trzeba tańczyć”

 

IMAGE_TITLE

asdasdasdasdas
Home