Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 08 sierpień 2019 08:20

Jak zaliczyć test wiedzy do Policji? Krok po kroku.

Napisał

Pewna emerytura i wygodna państwowa praca to kuszące aspekty pracy w Policji. Jednak rzeczywistość nie jest taka różowa. Policjanci nie mogą założyć działalności gospodarczej, a tylko jedno z wyrzeczeń w tym zawodzie.

Pozytywnych stron jest znacznie więcej, co odbija się na ilości chętnych kandydatów która jest naprawdę duża!

Chcesz zaliczyć test wiedzy do Policji oraz inne etapy egzaminu? Zapraszamy do lektury!

Testy do Policji  - krok po kroku

Egzaminy dzielą się na cztery osobne etapy. Każdy z nich sprawdza zdolności oraz nabyte możliwości kandydata do Policji. Test sprawności fizycznej, test wiedzy do Policji, testy psychologiczne oraz rozmowa kwalifikacyjna składają się na całość rekrutacji, która przejdą tylko najlepsi.

Każdy z etapów jest oceniony i punktowany. Im większa ilość punktów, tym większa szansa na otrzymanie pracy w Policji.

 1. Test fizyczny

Policjanci muszą wykazać się wysoką sprawnością fizyczną. Kondycja, gibkość i siła to przydatne cechy w trakcie codziennej pracy. Zanim przystąpisz do testów musisz upewnić się, że wyrobiłeś sobie odpowiednią kondycję. Co najmniej na miesiąc przed egzaminem zacznij się przygotowywać, a na pewno uzyskasz maksymalną ilość punktów.

Ćwiczenia na teście fizycznym

 • Bieg po kopercie;
 • Zgięcia tułowia w leżeniu na plecach ;
 • Przewroty w tył i w przód;
 • Rzuty piłką lekarską;
 • Skok przez ławkę gimnastyczną;
 • Noszenie ciężkiego manekina.

 

 1. Test Wiedzy Ogólnej

Znajomość zagadnień związanych z prawem oraz funkcjonowaniem państwa to obowiązek policjanta. Tej wiedzy będzie używał w codziennej pracy, zarówno w biurze jak i na ulicy. „Wiedza ogólna” to zbyt szerokie pojęcie w przypadku tego egzaminu. Pytania na egzaminie  mogą dotyczyć:

 • Trójpodział władzy i funkcjonowanie jego poszczególnych części;
 • Funkcjonowania Policji i jej poszczególnych struktur;
 • Bezpieczeństwa publicznego;
 • Zagadnienia prawne oraz ustawy o Policji.

Na stronie Odpowiedzi.com.pl dostępne są arkusze z opracowanymi odpowiedziami, które pomogą Wam przygotować się do egzaminów do Policji.

 1. Test psychologiczny

Odporność psychiczna i wysoka inteligencja to cechy obowiązkowe dla każdego policjanta. Testy psychologiczne to zdecydowanie najtrudniejsza część egzaminu, która dzieli się na trzy podetapy – testy na inteligencję, testy psychologiczne oraz rozmowę z psychologiem.

 1. Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa odbywa się w zamkniętym pokoju w towarzystwie dwuosobowego komisji. Atmosfera którą wytworzą będzie bardzo nerwowa, a pytania podchwytliwe i zbijające z tropu. Przygotuj się na nerwową rozmowę, która Ty musisz opanować i przejąć kontrolę nad sytuacją.

Przede wszystkim nie odpowiadaj pod wpływem emocji i przemyśl swoją odpowiedź. Stoicki spokój pozwoli Wam zaliczyć egzamin.

 

asdasdasdasdas
Home