Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 18 sierpień 2019 20:26

Męskie łysienie – co z tym zrobić?

Łysienie dotyka zazwyczaj mężczyzn w średnim wieku, jednak pierwsze jego objawy mogą pojawić się już po dwudziestym roku życia, a w skrajnych przypadkach nawet wcześnie. Jak można z nim walczyć?

Sposoby na wypadanie włosów


W początkowej fazie męskie łysienie można powstrzymać lub opóźnić. Gdy dopiero zaczynają występować przerzedzenia, mieszki włosowe jeszcze nie zanikły i da się je pobudzić do pracy. Pomoże zdrowa dieta, dobry sen, aktywność fizyczna – wszystko, do odżywia cały organizm. Warto wypróbować także zabiegi na skórę głowy, takie jak mezoterapia. Szampony przeciw wypadaniu włosów należy stosować profilaktycznie, zanim problem osiągnie takie nasilenie, że pojawiają się całe łyse obszary na głowie.

Transplantacja włosów – czy to jest skuteczne?

Jednym ze sposobów na łysienie jest transplantacja włosów. Metoda ta wciąż wydaje się kontrowersyjna. Czy słusznie?
Największe obawy budzi nie sam zabieg, ale przekonanie, że mężczyznom nie za bardzo wypada przesadnie dbać o urodę. Na szczęście coraz rzadziej można się spotkać z takimi głosami. Utrata włosów dla wielu panów stanowi źródło kompleksów, a to na ogromne znaczenie dla jakości całego życia.
Jeśli chodzi o sam zabieg, to przeszczep włosów jest możliwy wtedy, gdy inne sposoby na łysienie nie są skuteczne – kiedy mieszki włosowe przestały być aktywne nawet dawno temu. Przeszczep jest bezpieczny,  skóra zazwyczaj goi się szybko i bez komplikacji poza miejscowymi podrażnieniami. W czasie zabiegu pobiera się fragmenty owłosionej skóry głowy. Starszą metodą – w postaci wąskiego paska z rejonu potylicy, który potem dzieli się na malutkie fragmenty do przeszczepienia w docelowe miejsca. Nowszą – pojedyncze, ledwie widoczne gołym okiem zespoły mieszkowe. Procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, szybko można po niej wrócić do swojej codzienności. Największą przeszkodą jest tak naprawdę koszt, zależny m. in. od rozległości zabiegu. Jednak jeżeli odzyskanie włosów jest ważne dla jakości życia, trudno żałować, że się go ponosi. Warto jednak skorzystać z doświadczenia specjalistów i wybrać odpowiednią klinikę, dowiedz się więćej na jackstronghair.pl.

asdasdasdasdas