Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 21 sierpień 2019 21:42

Trening EMS – co to jest, na czym polega i jakie daje efekty?

Napisał

Dzisiaj coraz więcej osób interesuje się treningami EMS. To atrakcyjna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń, z którą można osiągnąć jeszcze lepsze efekty!

Chcesz wziąć udział w takim treningu, który pozwoli Ci na uzyskanie świetnych efektów w krótkim czasie? Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, a może zwiększenie masy mięśniowej? W takim przypadku doskonałym wyborem może być trening EMS, z którego można skorzystać również w Polsce.

Czym jest trening oznaczany jako EMS? Na czym dokładnie polega? Jakie efekty można dzięki niemu uzyskać? Gdzie jest on dostępny? Sprawdź odpowiedzi na te pytania już teraz!

 

Trening EMS – co to jest?

Trening EMS (Electric Muscle Stimulation) to specjalny rodzaj treningu wykorzystujący urządzenie do elektrostymulacji mięśni. To wysoce efektywny, bezpieczny, a także krótki trening różnych partii mięśniowych, który prowadzony jest obecnie w wielu studiach na świecie.

Początkowo elektrostymulacja mięśni była prowadzana jedynie jako element fizjoterapii, ale szybko zaczęto korzystać z niej także jako wsparcie w standardowych ćwiczeniach fizycznych. Aktualnie używają jej między innymi koszykarze NBA, zawodnicy sportów walki, piłkarze uznanych klubów.

Trening EMS jest obecnie dostępny dla każdego, kto chciałby zadbać o swoją sylwetkę, formę oraz samopoczucie!

 

Na czym polega trening EMS?

Trening EMS polega na zastosowaniu technologii elektrostymulacji mięśni, pozwalając na zaangażowanie w ćwiczenia różnych partii mięśniowych, także tych położonych głęboko i trudnych w wyćwiczeniu. Aktywuje on łącznie nawet do 90 proc. aparatu mięśniowego, dzięki czemu jest także tak skuteczny.

Warto także zaznaczyć, że trening EMS to trening personalny, czyli odbywający się pod okiem trenera personalnego. Na pierwszym spotkaniu trener przeprowadza ze swoim klientem wywiad, na podstawie którego dobiera dla niego optymalny zestaw ćwiczeń na konkretne partie mięśniowe. Nie stosuje się wówczas obciążeń, dlatego są to ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa.

W trakcie treningu klient zakłada na swoje ciało specjalny strój, do którego podłączane są elektrody stykające się ze skórą. Klient podczas treningu EMS wykonuje wówczas zalecone przez trenera personalnego zestawy ćwiczeń. Urządzenie do treningu EMS wysyła wówczas odpowiednie impulsy elektryczne o indywidualnie dobranej częstotliwości, które aktywują partie mięśni i pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych efektów!

Wystarczy zaledwie 20 minut, aby osiągnąć efekty porównywalne z treningiem trwającym nawet 2-3 godziny na siłowni! W trakcie jednej sesji treningowej elektrostymulacji mięśni klient może spalić nawet do 1300 kalorii!

 

Efekty, jakie można uzyskać dzięki treningom EMS:

  • zwiększenie ilości masy mięśniowej
  • wzmocnienie mięśni
  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • zmniejszenie cellulitu – skórki pomarańczowej
  • łagodzenie bólów pleców
  • zmniejszenie bólów stawowych
  • poprawa ogólnego samopoczucia
  • polepszenie wydolności organizmu

 

Te zalety powodują, że obecnie trening EMS jest tak atrakcyjną propozycją dla wielu osób, które chciałyby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w ćwiczeniach mięśni w wyjątkowo krótkim czasie. To dzięki temu doskonała propozycja dla osób zapracowanych, które nie mają zbyt dużo czasu na to, aby regularnie odwiedzać siłownię czy klub fitness.

 

Gdzie można zapisać się na trening EMS?

Aktualnie zainteresowanie treningami EMS jest bardzo wysokie, dlatego też coraz więcej siłowni, klubów fitness, a także specjalnych studiów posiada je w swojej ofercie.

W województwie małopolskim z treningu EMS można skorzystać między innymi w Studiu In Time z Krakowa, które wykorzystuje specjalistyczny sprzęt treningowy Miha Bodytec. Na miejscu na klientów czekają doświadczeni trenerzy personalni, którzy pomogą w dobraniu najlepszych parametrów treningu dla uzyskania optymalnych efektów.

Zatem trening EMS to bardzo dobra propozycja dla wszystkich osób, które chciałyby uzyskać jeszcze lepsze efekty treningowe – szybko, skutecznie, a także bez forsownych ćwiczeń!

 

asdasdasdasdas
Home