Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Elektryk i stolarz to najbardziej doceniani fachowcy w Polsce

Jak wynika z raportu serwisu Fixly.pl, aż 95 proc. osób, które skorzystały w ciągu ostatniego roku z usług stolarz lub elektryka jest zadowolonych z ich usług. Czyni to ich najbardziej docenianymi spośród fachowców.

75 proc. Polaków  ma w domu lub mieszkaniu jakąś pracę do wykonania, która wymaga pomocy fachowca. Najczęściej potrzebujemy hydraulika, z którego usług chciało skorzystać 22 proc. ankietowanych. 19 proc. osób miało problem ze sprzętem gospodarstwa domowego i szukało specjalisty od naprawy urządzeń AGD / RTV. 16 proc. potrzebowało złotej rączki, 14 proc. elektryka, 10 proc. firmy sprzątającej, 8 proc. stolarza, a 7 proc. malarza. 

Ponad 6 tys. złotych, to kwota, którą w ciągu roku przeciętnie wydaje każdy Polak na usługi firm budowlano-remontowych. Patrząc jednak po największych miastach na czele tego zestawienia znajdują się krakowianie i łodzianie, którzy przeznaczają na usługi budowlańców ok. 11 tys. złotych. W Gorzowie Wielkopolskim wydaje się 9 tys. złotych, w Poznaniu, Lublinie i Szczecinie ok. 7,5 tys. złotych, w Toruniu, Bydgoszczy i Wrocławiu po 6,5 tys. złotych, w Trójmieście niemal 5,5 tys. złotych, a na Śląsku ponad 4 tys. złotych. Najmniej wydają rzeszowianie i zielonogórzanie - niecałe 3 tys. złotych w obu miastach. 

Pod względem wydatków na drugim miejscu, za ekipą budowlano-remontową znajduje się stolarz. Za jego usługi Polacy płacą ok. 4,5 tys. zł.  rocznie. Nieco ponad 2 tys. zł. kosztują nas z kolei usługi elektryczne, hydrauliczne oraz malarskie.   

Część osób najpierw swoich sił, zanim skontaktuje się z fachowcem. 48 proc. badanych deklaruje, że zanim zadzwoniło po specjalistę, próbowało samodzielnie wykonać drobne prace montażowe, np. zawieszenie karniszy, montaż półki czy uchwytu na telewizor. 40 proc. natomiast próbuje samodzielnie poradzić sobie z usterkami hydraulicznymi (np. naprawą cieknącej rury lub spłuczki). Co trzecia osoba zabiera się za proste prace elektryczne, takie jak montaż gniazdek. Poważniejsze  prace remontowo-budowlane, takie jak wyburzanie ściany czy układanie kafelków, powierzamy w ręce fachowców - tylko 3 proc. badanych podjęło się ich na własną rękę. 

Badanie zostało przeprowadzone przez serwis Fixly.pl na grupie 1000 osób mieszkających i/lub pracujących w Polsce. Raport dostępny jest na stronie: https://fixly.pl/blog/fachowcy/uslugi-fachowcow-w-polsce-raport/

Bezpłatna rejestracja dla elektryków na Fixly.pl

ShowMeble
Home