Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Leasing: obalamy najpopularniejsze mity

Polska branża leasingowa jest obecnie jedną z najlepiej rozwijających się w Europie. Coraz większa popularność tego typu usług, ma jednak swoje ciemniejsze strony – dookoła nich krąży w sieci sporo informacji, a nie wszystkie są wiarygodne. W ten sposób powstają mity. Poznaj te najpopularniejsze i dowiedz się prawdy na temat leasingu.

Leasing jest tylko dla tych, którzy chcą kupić samochód

Finansowanie zakupu pojazdów lekkich przy pomocy leasingu operacyjnego jest jedną z popularniejszych opcji. Jednak twierdzenie, że w ten sposób można nabyć dla swojej firmy tylko samochód osobowy jest mitem. Niemalże równie często w ten sposób kupuje się ciężarówki czy też duże maszyny rolnicze. Coraz więcej osób decyduje się też na wzięcie w leasing urządzeń elektronicznych dla swojej firmy takich jak np. komputery, laptopy czy inny sprzęt potrzebny do pracy. W ten sposób można też rozwiązać kwestię zakupu nieruchomości, jednak ta forma nie jest jeszcze aż tak popularna wśród leasingobiorców.

Umowy leasingowej nie da się rozwiązać

Powszechnie panuje przekonanie, że umowa na leasing operacyjny jest bardzo trudna do zerwania. Jest w tym micie trochę prawdy, jednak główny powód dla którego nie powinno się jej rozwiązywać to nieopłacalność takiej decyzji. Wcześniejszy wykup auta będzie nas kosztował o wiele więcej niż regularne spłacanie rat leasingowych, do tego możemy mieć problem z późniejszym rozliczeniem podatków. Jeżeli jednak bardzo chcemy zrezygnować z usługi, zawsze możemy znaleźć osobę, na którą przepiszemy umowę. Gdy osoba pragnąca przejąć naszą umowę zostanie zaakceptowana przez leasingodawcę, możemy bez problemu dokonać cesji. W tej sytuacji umowa zostanie przepisana na dane nowego leasingobiorcy, z zachowaniem wszystkich wcześniej ustalonych warunków.

Z usług leasingowych mogą korzystać tylko duże firmy

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw z pewnością nie raz spotkali się z taką opinią. Nie jest ona prawdziwa, ponieważ firmy leasingowe zazwyczaj podchodzą do klienta indywidualnie i posiadają oferty, które z łatwością da się dostosować zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych jak i większych biznesów.

Co więcej, dla mniejszych przedsiębiorstw, spłacanie rat leasingowych i związane z nimi ulgi podatkowe mogą się opłacać o wiele bardziej, niż branie kredytu. Leasing operacyjny nie wymaga zamrożenia dużej ilości kapitału, ani też nie ma wpływu na zdolność kredytową firmy. Również jego uzyskanie bywa łatwiejsze i mniej skomplikowane formalnie, niż ubieganie się o pożyczkę.

Home