Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 12 wrzesień 2019 09:01

Innowacyjna metoda leczenia zeza i niedowidzenia w Centrum Optycznym Sonia.

Napisał

Metoda polega na wykorzystaniu okularów terapeutycznych do wirtualnej rzeczywistości za pomocą specjalnie skonstruowanej gry do leczenia niedowidzenia, zeza oraz zaburzeń widzenia obuocznego.

 

Wszystko odbywa się w gabinecie pod czujnym okiem terapeuty widzenia, który indywidualnie ustawia parametry gry odpowiednio do potrzeb pacjenta i problemu.

Metoda ta opiera się na ćwiczeniach, które są wykorzystywane już od ponad 60 lat w terapii wzrokowej. Zastosowanie wszystkich aparatów, które służyły do poprawy widzenia w jednych wirtualnych goglach to absolutny hit! Okulary marki Reemed VR są wykorzystywane w gabinetach terapii wzrokowej na całym świecie.

Pomysłodawcą wprowadzenia tej metody do gabinetu w Zawoi jest jego właścicielka. Pani Sonia jest optometrystą oraz ortoptystą specjalizującą się w diagnostyce oraz korekcji wad wzroku.Od kilku lat z powodzeniem prowadzi również terapie widzenia u dzieci z zezem i niedowidzeniem. Oprócz profesjonalizmu, który jest podstawą jej działania stawia na nowoczesne wyposażenie gabinetu, miłą atmosferę oraz indywidualne podejście do pacjenta.

Każde dziecko od 5r.ż może skorzystać z BEZPŁATNEGO badania wzroku. Obejmuje ono badanie ostrości widzenia, zdiagnozowanie wady wzroku, ocenę występowanie zeza jawnego/ukrytego, ocenę widzenia obuocznego oraz sprawności akomodacji. Wymagana jedynie wcześniejsza rejestracja.

Kampania „Czas na wzrok Twojego dziecka” trwa!

 

Tel. 515-535-599

artykuł sponsorowany

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home