Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Domy za 200 tysięcy złotych czyli jaki metraż domu wybudujemy w cenie mieszkania?

Budowa domu to poważna inwestycja, która wymaga od nas dużego nakładu finansowego. Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu w tym celu. Inni chcą sfinansować to przedsięwzięcia tylko ze zgromadzonych oszczędności. Tutaj pojawia się pytanie, czy da się wybudować dom w cenie mieszkania? Czy istnieją domy za 200 tysięcy złotych?

Gdzie znaleźć domy za 200 tysięcy złotych?

Jeśli dobrze poszukamy, z pewnością uda nam się znaleźć projekt wymarzonego domu w przystępnej cenie. Koszt budowy zależy nie tylko od metrażu, ale także od tego, czy zdecydujemy się na zagospodarowanie poddasza, a także czy budżet 200 tysięcy złotych zakłada odbiór domu w stanie surowym. Aby zdobyć najważniejsze informacje oraz przejrzeć przykładowe domy, warto korzystać ze stron internetowych pracowni architektonicznych. Znajdziemy tam zarówno porady, jak i obszerna bazę projektów wraz z kosztorysem. Przykładem może być https://www.domoweklimaty.pl. W zależności od naszych preferencji można wybrać kategorię takie jak: parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrowe, energooszczędne, nowoczesne i wiele innych.

Domy za 200 tysięcy złotych – kosztorys

Jak już wspomnieliśmy, dzięki stronom internetowym z bazami projektów zyskujemy dostęp do wizualizacji domów, kosztorysu, a także najważniejszych informacji dotyczących wymagań. Jeśli zależy nam na zamknięciu budżetu w kwocie 200 tysięcy złotych, warto od razu sprawdzać koszty, aby uniknąć rozczarowań. Zazwyczaj zestawienie zawiera wszystkie opłaty łącznie z instalacją sanitarną czy gazową. Jednak poniżej znajdziemy również dane dotyczące kosztów związanych z doprowadzeniem domu do stanu surowego zamkniętego. Dodatkowo można również porównać stawki za budowę metodą gospodarczą, wyliczony przez system minimalny oraz średni koszt

Jaki dom wybuduje za 200 tysięcy złotych?

Okazuje się, że bez problemu znajdziemy dom parterowy, którego doprowadzenie do stanu surowego zamkniętego nie powinno przekroczyć 200 tysięcy złotych. Jeśli zdecydujemy się na budowę metodą gospodarczą, budżet ten może wystarczyć na dom o powierzchni użytkowej 125 – 130 m2. Jednak warto pamiętać, że każda modernizacja podniesie koszt budowy. Dom z tradycyjną bryłą i nowoczesnymi instalacjami. Co musi posiadać komfortowy i inteligentny dom, aby służył lata? Wymaga to uwzględnienia w kosztorysie instalacji alarmowej, systemu domofonów, rolet antywłamaniowych i wielu innych. Bez wątpienia w takiej sytuacji ostateczny budżet może przekroczyć 200 tysięcy złotych. 

Home