Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 12 wrzesień 2019 10:48

Beskidy z innej perspektywy

Napisał

Beskidzki łańcuch górski ma wiele do zaoferowania mieszkańcom oraz turystom. Z Suchej Beskidzkiej prowadzi kilka szlaków na Magurkę, z której rozpościera się malowniczy krajobraz na zielone cztery strony świata. Piesze wędrówki w gronie najbliższych można uwiecznić przy pomocy specjalistycznego sprzętu. I nie chodzi tu wcale o profesjonalny sprzęt fotograficzny, którego waga przekracza pojemność przeciętnego plecaka. O tym, dlaczego warto mieć przy sobie kamerę sportową, piszemy poniżej.

Sprzęt nie tylko dla profesjonalnych sportowców

Kamery sportowe szturmem podbiły serca fanów sportowych wrażeń. W przeciwieństwie do nazwy urządzenia kamery sportowe nie są przeznaczone wyłącznie do rejestrowania wyczynowych dokonań. Owszem, doskonale zdają egzamin podczas skoków na bungee, jazdy na snowboardzie czy w trakcie wykonywania skomplikowanych tricków w wodzie. Nie jest to jednak ich jedyne przeznaczenie. Kamera sportowa doskonale sprawdzi się jako rejestrator obrazu podczas pieszych wypraw po szlakach górskich czy innych miejscach godnych uwiecznienia.
~Kamerysportowe24.pl

Lekki i poręczny sprzęt

Współczesne modele kamer sportowych charakteryzują się małym gabarytem. Są niezwykle pojemne, dzięki czemu w każdym, nawet ciasno spakowanym bagażu, znajdzie się dla nich miejsce. Inną zaletą jest ich waga. Sprzęt waży zaledwie kilkadziesiąt gramów – jest to waga niemal nieodczuwalna w podróżnej torbie. Jest to o tyle istotne, że kamerę można umieścić na kasku, ramieniu czy na deskorolce, i praktycznie nie odczuć jej ciężaru.

Kamerki wykonane są z solidnych i wytrzymałych materiałów, które odporne są na działanie wszelkich warunków atmosferycznych. Nie straszny jej ulewny deszcz czy szaleństwo na stokach górskich pośród zasp. Sprzęt perfekcyjnie zda egzamin w każdym miejscu.

Jakość obrazu

Nowoczesne modele kamer sportowych oferują niezwykłą jakość obrazu. Video można nagrywać nawet w formacie 4K bez utraty płynności obrazu. Kamera doskonale rejestruje kadry zarówno za dnia, jak i w nocy, nie pomijając nawet trudno dostrzegalnych detali. Obraz zapisywany jest w pętli, co oznacza, że nowe ujęcia nadpisywane są nad poprzednimi.

Kamera jako asystent ruchu

Tego typu sprzęt można również wykorzystać jako czujnik ruchu. Niektóre kamery sportowe mają funkcję uaktywniania się przy najmniejszym drganiu, zatem można z powodzeniem umieścić urządzenie wewnątrz zaparkowanego auta. Wystarczy zakupić odpowiedni uchwyt i zamontować kamerę na przedniej szybie samochodu. Dzięki temu przy ewentualnym zarysowaniu pojazdu nie będzie problemu z odnalezieniem sprawcy zdarzenia.

Wartość sprzętu

Wielu może pomyśleć, że sprzęt wyposażony w takie funkcje musi kosztować krocie. Nic bardziej mylnego. Aktualna oferta kamer sportowych jest tak szeroka, że ceny poszczególnych modeli mogą pozytywnie zaskoczyć kupujących. Każdy znajdzie model w odpowiednim dla siebie przedziale cenowym. Najtańsze kamery sportowe w wersji podstawowej zaczynają się już od około 60 złotych. Dodatkowe koszty to na przykład uchwyty lub okablowanie.

asdasdasdasdas