Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 15 wrzesień 2019 10:39

VIII Zawody Pływackie o Puchar Starosty

Po raz trzeci sportowy rok szkolny w powiecie suskim rozpoczął się od zawodów pływackich o puchar starosty suskiego. Ósma już edycja tej imprezy odbyła się w czwartek 12 września w suskiej krytej pływalni.

Skoro zawody o puchar starosty, to nie mogło na nich zabraknąć starosty. Zawody uroczyście otworzył Józef Bałos w towarzystwie dyrektora krytej pływalni Olgierda Kierskiego. - Życzę wszystkim udanej, zdrowej sportowej rywalizacji w tych oraz kolejnych szkolnych zawodach - powiedział starosta.

Chwilę później, czyli tuż przed godziną 10 rozpoczęły się zawody.Z jednej strony uczniowie mogli rywalizować indywidualnie (maksymalnie w dwóch stylach), a z drugiej punktowali też (Ci z miejsc 1-6) dla swoich szkół (12,10,8,6 w zależności od zajętych miejsc w każdym ze stylów itd.).

Najmłodsi (roczniki 2010-2012) mieli do pokonania jedną długość basenu w trzech stylach: klasycznym, grzbietowym oraz dowolnym, a ci nieco starsi (czyli cała reszta kończąc na uczniach ze szkół średnich) pływali na dystansie 50 m w wymienionych stylach plus motylku.

Najpierw odbyła się dekoracja dla najmłodszych zawodników, a potem hurtowo (bo i starty odbywały się blokami stylów, a nie rocznikami) wręczano pamiątkowe medale oraz dyplomu (dla najlepszych trójek w każdym ze stylów).

Puchary (wszystkie zostały odebrane) oraz dyplomy (nie wszystkie znalazły adresatów, bo niektórych nauczycieli i uczniów już nie było) również ostały przyznane.

W kategorii Igrzysk Dzieci (od 1 do 6 klasy) kolejność na podium przedstawiała się następująco:

1. SP1 Sucha Beskidzka

2. SP Naprawa

3. SP2 Stryszawa

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006, zazwyczaj 7 i 8 klasa) tak:

1. SP1 Sucha Beskidzka

2. SP Jordanów

3. SP2 Sucha Beskidzka

W kategorii Licealiady tak:

1. LO Sucha Beskidzka

2. ZS Goetla Sucha Beskidzka

3. ZS Witosa Sucha Beskidzka

Kolejny przystanek na sportowym współzawodnictwie szkół będzie miał miejsce w najbliższą środę w Zawoi, gdzie zostaną rozegrane finały powiatowe w kolarstwie górskim.

 

 

VIII ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO 12.09.2019 – SUCHA BESKIDZKA

 

Igrzyska Dzieci

Pływanie indywidualne (rocznik 2010-2012)– dziewczęta, chłopcy

 

WYNIKI:

KLASY I-III

25 m – styl dowolny

 

1. Karolina Wilczak

2. Tamara Blacha

3. Karolina Strach

4. Oliwia Wadowska

 

 

Startowały 4 zawodniczki.

SP Naprawa

SP Bystra P.

SP Sidzina

SP Zachełmna

 

18,80

25,46

28,89

32,26

 

1. Jakub Sala

2. Franciszek Wilczak

3. Filip Jurek

4. Bartłomiej Sarna

5. Szymon Sum

6. Maksymilian Strzelecki

7. Marceli Syjota

8. Adam Korczak

8. Oliwier Bałos

9. Wojciech Wilczak

10. Michał Danek

11. Paweł Kąkol

12. Witold Lepiarz

13. Adam Porębski

 

Startowało 13 zawodników.

SP Bieńkówka

SP Naprawa

SP1 Maków P.

SP1 Sucha B.

SP Jordanów

SP Tarnawa D.

SP Zachełmna

SP2 Sucha B.

PSPPSPK Kurów

SP Naprawa

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP Bieńkówka

SP1 Maków P.

 

18,02

18,95

19,53

20,05

21,58

23,71

24,51

24,56

24,96

25,13

26,09

26,42

33,65

35,76

 

25 m – styl klasyczny

 

1. Karolina Wilczak

2. Hanna Piątek

3. Anna Głowacz

4. Natalia Rusin

 

Startowały 4 zawodniczki.

SP Naprawa

SP1 Sucha B.

SP2 Sucha B.

SP2 Sucha B.

 

23,56

26,52

29,16

32,21

 

1. Franciszek Wilczak

2. Bartłomiej Sarna

3. Wojciech Wilczak

4. Paweł Kąkol

5. Maksymilian Strzelecki

6. Jakub Chromy

7. Szymon Sum

8. Artur Maślanka

 

Startowało 8 zawodników.

SP Naprawa

SP1 Sucha B.

SP Naprawa

SP1 Sucha B.

SP Tarnawa D.

SP Bieńkówka

SP Jordanów

SP1 Budzów

23,18

24,28

26,13

29,82

31,22

32,11

33,96

34,10

 

 25 m – styl grzbietowy

 

1. Hanna Piątek

2. Lena Wrzodek

3. Tamara Blacha

4. Karolina Strach

5. Julia Wątroba

    Lena Śmietana

7. Agnieszka Kawa

 

Startowało 7 zawodniczek.

SP1 Sucha B.

SP Zachełmna

SP Bystra P.

SP Sidzina

SP2 Sucha B.

SP2 Sucha B.

SP1 Sucha B.

 

24,84

27,84

28,52

29,87

32,49

32,49

42,28

 

1. Jakub Sala

2. Marceli Syjota

3. Filip Jurek

4. Jakub Chromy

5. Adam Porębski

6. Michał Danek

7. Oliwier Bałos

8. Kacper Zabawa

9. Artur Maślanka

10. Nikodem Iciek

11. Szymon Lik

 

Startowało 11 zawodników.

SP Bieńkówka

SP Zachełmna

SP1 Maków P.

SP Bieńkówka

SP1 Maków P.

SP1 Sucha B.

PSPSPSK Kurów

SP2 Sucha B.

SP1 Budzów

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

 

 

22,06

22,87

23,12

24,73

24,96

26,13

26,53

28,00

32,94

33,72

37,69

 


KLASY IV-VI (2007-2009)

 

50 m – styl klasyczny

 

1. Maria Wrona

2. Patrycja Strzelecka

3. Martyna Klukowska

    Maja Jaromin

5. Karolina Sum

6. Marlena Ryś

7. Julia Porębska

8. Natalia Fortuna

9. Anna Błachut

10. Nikola Bałos

11. Nikola Polak

12. Joanna Świerkosz

13. Liwia Stawowy

14. Alicja Łoboda

15. Łucja Syjota

16. Nikola Bargieł

 

Startowało 16 zawodniczek.

SP1 Sucha B.

SP Tarnawa D.

SP2 Stryszawa

SP Bystra P.

SP Jordanów

SP Sidzina

SP1 Maków P.

SP Tarnawa D.

SP1 Sucha B.

SP Kuków

SP Białka

SP2 Sucha B.

SP2 Stryszawa

SP1 Sucha B.

SP Zachełmna

SP Białka  

 

47,96

49,71

53,88

53,88

54,38

56,60

57,34

59,34

60,08

61,98

62,69

67,48

71,10

75,94

76,90

91,65

1. Tomasz Jałocha

2. Kacper Kubas

3. Mateusz Sarna

4. Kacper Jurek

5. Sebastian Lach

6. Mikołaj Wierzba

7. Patryk Maślanka

8. Krzysztof Baran

9. Bartłomiej Kencki

10. Dawid Bargiel

 

Startowało 10 zawodników.

SP Jordanów

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP1 Maków P.

SP2 Stryszawa

SP Jordanów

SP1 Budzów

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP Białka

48,29

49,32

55,59

61,06

58,17

62,96

66,09

66.50

73,02

74.52

 

50 m – styl dowolny

 

1. Wiktoria Gracjasz

2. Patrycja Strzelecka

3. Katarzyna Tupta

4. Natalia Fortuna

5. Zuzanna Rusak

6. Karolina Sum

7. Julia Steczek

8. Milena Knużyńska

9. Maja Sumera

10. Lidia Budzowska

11. Marlena Ryś

12. Aleksandra Stramek

13. Karolina Sutor

14. Martyna Kania

 

Startowało 14 zawodniczek.

SP2 Stryszawa

SP Tarnawa D.

SP Naprawa

SP Tarnawa D.

SP1 Sucha B.

SP Jordanów

SP1 Sucha B.

SP1 Maków P.

SP2 Stryszawa

SP1 Maków P.

SP Sidzina

SP Sidzina

SP Sidzina

SP Bieńkówka

29,42

39,14

40,55

40,87

44,43

45,43

48,63

49,02

49,20

52,64

54,45

54,77

58,56

70,83

 

1. Paweł Pochopień

2. Kacper Kubas

3. Kacper Surmiak

4. Dominik Kalemba

5. Maksymilian Gwiżdż

6. Dawid Kania

7. Norbert Fortuna

8. Mateusz Sarna

9. Mikołaj Wierzba

10. Mateusz Skorut

11. Krzysztof Baran

12. Kacper Stasik

13. Szymon Kamiński

14. Kamil Kukiz

15. Patryk Myśliwiec

16. Michał Dyduch

17. Patryk Biernacki

18. Dawid Danek

 

Startowało 18 zawodników.

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP Bieńkówka

SP Jordanów

SP Jordanów

SP Bieńkówka

SP Tarnawa D.

SP1 Sucha B.

SP Jordanów

SP2 Stryszawa

SP1 Sucha B.

SP Białka

SP2 Sucha B.

SP2 Stryszawa

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP Białka

SP1 Sucha B.

32,77

36,99

38,40

38,66

42,62

43,92

47,10

47,99

49,18

50,62

50,64

51,87

54,43

54,83

56,64

57,03

62,47

64,56

 

50 m – styl grzbietowy

 

1. Maria Wrona

2. Julia Porębska

3. Katarzyna Tupta

4. Julia Steczek

5. Maja Jaromin

6. Lidia Budzowska

7. Milena Klużyńska

8. Joanna Świerkosz

9. Anna Bachul

10. Nikola Bałos

11. Zuzanna Knapczyk

12. Alicja Łoboda

13. Natalia Barzycka

14. Aleksandra Stramek

15. Karolina Sutor

 

Startowało 15 zawodniczek.

SP1 Sucha B.

SP1 Maków P.

SP Naprawa

SP1 Sucha B.

SP Bystra P.

SP1 Maków P.

SP1 Maków P.

SP2 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP Kurów

SP2 Stryszawa

SP1 Sucha B.

SP2 Stryszawa

SP Sidzina

SP Sidzina

44,70

48,15

48,94

50,46

51,76

55,94

56,50

58,00

58,30

59,07

60,91

63,50

66,40

67,26

72,55

1. Kacper Surmiak

2. Paweł Okrzesik

3. Dawid Kania

4. Maksymilian Gwiżdż

5. Norbert Fortuna

6. Kacper Jurek

7. Patryk Maślanka

8. Kamil Kukiz

9. Mikołaj Gajda

10. Marek Siwiec

 

 

 

 

 

 

Startowało 10 zawodników.

SP Bieńkówka

SP2 Stryszawa

SP Bieńkówka

SP Jordanów

SP Tarnawa D.

SP1 Maków P.

SP1 Budzów

SP2 Stryszawa

SP2 Sucha B.

SP1 Sucha B.

 

46,44

49,67

50,65

54,58

55,94

57,00

57,40

60,30

65,88

72,14

 

50 m – styl motylkowy

 

1. Wiktoria Gracjasz

2. Maja Sumera

 

SP2 Stryszawa

SP2 Stryszawa

.

31,80

64,99

 

1. Paweł Pochopień

2. Tomasz Jałocha

3. Szymon Kamiński

 

Startowało 3 zawodników

SP1 Sucha B.

SP Jordanów

SP2 Sucha B.

 

41,12

41,91

90,98

 

 

 

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (2005-2006)

 

50 m – styl klasyczny

 

1. Ewa Wrona

2. Aleksandra Jeziorska

3. Patrycja Kornaś

4. Wiktoria Zabawa

5. Emilia Kapała

 

Startowało 5 zawodniczek.

SP1 Sucha B.

SP Jordanów

SP Jordanów

SP2 Sucha B.

SP1 Sucha B.

 

38,26

48,37

48,89

55,24

61,34

 

1. Wojciech Droński

2. Kacper Jałocha

3. Dawid Jopek

4. Mikołaj Strzelczyk

5. Mateusz Lurka

6. Bartłomiej Najder

7. Marcel Dragosz

8. Maciej Filek

 

 

 

Startowało 8 zawodników.

SP2 Sucha B.

SP Jordanów

SP Naprawa

SP Jordanów

SP Żarnówka

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

34,74

40,13

42,90

45,59

48,43

48,51

58,72

64,32

 

50 m – styl dowolny

 

1. Milena Łazarz

2. Julia Parchańska

3. Wiktoria Gluza

4. Magdalena Drobny

5. Martyna Kaszuba

6. Magdalena Jędrzejak

 

 

Startowało 6 zawodniczek.

SP Bystra P.

SP2 Sucha B.

SP Jordanów

SP1 Sucha B.

SP Bystra P.

SP2 Sucha B.

29,85

33,88

36,87

40,49

42,11

43,52

1. Kacper Jałocha

2. Gabriel Wołodźko

3. Jakub Szafraniec

 

Startowało 3 zawodników.

SP Jordanów

SP Naprawa

SP Białka

 

33,45

36,44

45,72

 

 

50 m – styl grzbietowy

 

1. Ewa Wrona

2. Zofia Piątek

3. Julia Parchańska

4. Emilia Kapała

5. Martyna Kaszuba

 

Startowało 5 zawodniczek

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP2 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP Bystra P.

36,25

37,23

39,29

48,88

50,89

1. Szymon Kłapyta

2. Piotr Wilczak

3. Bartosz Okrzesik

4. Jan Polak

5. Patryk Dudoń

6. Mateusz Mizerek

7. Filip Borowy

8. Jakub Trzop

9. Jakub Szafraniec

10. Dominik Borowy

 

 

Startowało 10 zawodników.

SP2 Stryszawa

SP Naprawa

SP2 Stryszawa

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP Białka

SP2 Stryszawa

SP Białka

SP Białka

 

39,86

41,53

43,86

47,30

51,90

52,54

54,34

57,86

58,63

64,10

.

 

 
 
50 m – styl motylkowy

 

1. Milena Łazarz

2. Zofia Piątek

3. Wiktoria Gluza

4. Magdalena Drobny

 

SP Bystra P.

SP1 Sucha B.

SP Jordanów

SP1 Sucha B.

 

34,84

37,97

43,31

45,44

 

1. Wojciech Droński

2. Dawid Jopek

3. Jakub Polak

4. Bartłomiej Najder

5. Jakub Trzop

 

Startowało 5 zawodników

 

SP2 Sucha B.

SP Naprawa

SP1 Sucha B.

SP1 Sucha B.

SP2 Stryszawa

31,71

47,06

53,57

53,90

55,50

 

 LICEALIADA

                                                                      

50 m – styl dowolny

 

1. Weronika Habowska

2. Daria Copija

3. Kaja Copija

4. Aleksandra Szwed

5. Maria Surzyn

6. Maria Pająk

7. Anna Pochopień

8. Magdalena Pasierbek

9. Kamila Kudzia

10. Agnieszka Gierat

 

 

Startowało 10 zawodniczek.

LO Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Kołłątaja Jordanów

30,92

31,66

33,74

34,09

35,41

35,49

36,16

41,21

46,28

67,73

1. Mikołaj Pająk

2. Maciej Talaga

3. Adam Bałos

4. Radosław Głowacz

5. Mateusz Porzycki

6. Filip Wrotniak

7. Jakub Kwarciak

8. Jakub Ferek

9. Tomasz Handzel

10. Aleksander Zemlik

11. Dawid Markuś

12. Jakub Moskalski

 

Startowało 12 zawodników.

ZS Goetla Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Goetla Sucha B.

ZS Kołłątaja Jordanów

ZS Kołłataja Jordanów

LO Sucha B.

LO Sucha B.

ZSK Jordanów

26,19

26,61

35,46

35,70

36,89

38,83

39,76

45,12

46,78

48,91

52,41

54,92

  

50 m – styl klasyczny

 

1. Nikola Panek

2. Daria Copija

3. Małgorzata Kaczmarczyk

4. Paulina Kłapyta

5. Agnieszka Gierat

6. Magdalena Pasierbek

7.Aleksandra Tereszkiewicz

8 Katarzyna Jochymek

9. Emilia Białoń

 

Startowało 9 zawodniczek.

LO Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

ZS Kołłątaja  Jordanów

LO Sucha B.

LO SuchaB.

LO Sucha B.

ZS Kołłątaja Jordanów

37,74

41,05

45,53

56,76

59,69

60,81

64,55

65,18

71,77

 

1. Michał Koczur

2. Gabriel Łazarz

3. Mikołaj Kawa

4. Paweł Palcar

5. Radosław Głowacz

6. Patryk Kościelniak

7. Damian Maciaszek

8. Antoni Sajewicz

9. Tomasz Kotlarski

10. Adrian Kachel

11. Jakub Moskalski

 

Startowało 11 zawodników.

LO Sucha B.

ZS Kołłątaja Jordanów

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

LO Sucha B.

32,46

41,21

41,43

42,40

43,38

43,81

48,94

50,46

58,61

59,69

71,16

 
50 m – styl grzbietowy

 

1. Weronika Habowska

2. Kaja Copija

3. Anna Pochopień

4. Natalia Sobczuk

5. Aleksandra Tereszkiewicz

6. Martyna Micor

7. Paulina Kłapyta

 

Startowało 7 zawodniczek.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

 

 

33,51

39,55

41,14

49,05

50,83

52,58

58,83

 

1. Michał Koczur

2. Gabriel Woźny

3. Filip Wrotniak

4. Paweł Palcar

5. Jakub Niedźwiedź

6. Mikołaj Kawa

7. Bartosz Biegun

8. Kacper Smyrak

9. Dominik Białoń

10. Dawid Czyszczoń

11. Konrad Kufel

 

 

Startowało 11 zawodników.

LO Sucha B.

ZS Goetla Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Witosa Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Kołłątaja Jordanów

ZS Witosa Sucha B.

ZS Kołłątaja Jordanów

 

34,49

37,11

38,21

40,79

41,75

42,25

42,93

47,37

48,38

50,56

69,93

 

50 m – styl motylkowy

 

1. Nikola Panek

2. Maria Pająk

3. Aleksandra Szwed

LO Sucha B. 

LO Sucha B.

LO Sucha B.

34,30

38,91

39,28

1. Mikołaj Pająk

2. Maciej Talaga

3. Kacper Kościelniak

4. Gabriel Łazarz

 

Startowało 4 zawodników

 

 

ZS Goetla Sucha B.

LO Sucha B.

ZS Goetla Sucha B.

ZSK Jordanów

26,15

29,66

37,11

40,02

 

Home